Stelaże pod materace do łóżek

( ilość produktów: 6 )

W asortymencie sklepu internetowego resmar.pl znajdziecie stelaże przeznaczone do różnych rodzajów łóżek — jednoosobowych lub dwuosobowych. Warto pamiętać, że stelaż pod materac powinien być perfekcyjnie dopasowany do posiadanego łóżka. Tylko w takim przypadku zapewni komfortowy wypoczynek oraz zdrowy sen.

  Podpora materaca oraz jedna z podstaw zdrowego snu

  Poszczególne stelaże odznaczają się tymi samymi cechami technicznymi, jednak mają odmienne wymiary. Wszystkie stelaże to produkty wysokiej jakości, które są wykonane z wyselekcjonowanego drewna posiadającego wymagane certyfikaty. Drewno użyte do produkcji stelaży nie powoduje alergii oraz jest odporne na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Stelaż, czyli podpora materaca wpływa na zdrowy, a co za tym idzie efektowny sen, bezpośrednio przekładający się na nastrój i samopoczucie panujące w ciągu dnia.

  Rodzaje stelaży

  Stelaż jest jednym z najważniejszych elementów łóżka. Niestety dość często o tym zapominamy. Na stelażu umieszczony jest materac — i to właśnie kohezja obydwu produktów w dużej mierze wpływa na jakość snu.

  Stelaż jest konstrukcją wykonaną z solidnie połączonych ze sobą drewnianych listewek — brzozowych, sosnowych oraz bukowych. Warto pamiętać, że jakość wybranego materiału przekłada się bezpośrednio na komfort użytkowania. Najlepszym wyborem jest stelaż z listew bukowych. Jego deseczki są elastyczne i sprężyste i nie wywierają zbyt dużego nacisku na materac, co zapobiega odkształceniom, które często występują po kilku latach codziennego użytkowania. Kupując stelaż pod materac, warto zwrócić uwagę na informację dotyczącą maksymalnej wagi ciała, do której jest on przeznaczony. Wytrzymałe stelaże mogą unieść ciężar ciała wynoszący nawet 130 kg — co jest szczególnie ważne przy kupowaniu stelaża do łóżka dwuosobowego. Dobrej jakości stelaż jest kluczem do uzyskania prawidłowej pozycji ciała w trakcie snu — gwarantuje przepływ powierza i eliminuje wilgoć, co pozytywnie wpływa na ergonomiczność materaca.

  Czynniki wpływające na wybór stelaża

  Kupując stelaż, warto zwrócić swoją uwagę na wybrany przez Państwa wcześniej materac. Skutkiem źle dobranego stelaża i brakiem amortyzacji nacisku może być deformacja i odkształcenie się materaca, co w końcu doprowadzi do jego całkowitego zniszczenia. Jednym z podstawowych kryteriów kupna stelaża jest wielkość ramy łóżka. Do łóżka dwuosobowego potrzebny jest jeden duży stelaż lub dwa mniejsze. W przypadku konstrukcji bez możliwości regulacji zaleca się zakup dużego stelaża, natomiast decydując się na stelaże regulowane, warto kupić dwa osobne produkty — każdy użytkownik będzie mógł dostosować kąt nachylenia zagłówka i podnóżka do indywidualnych potrzeb. Wprowadzenie takiego rozwiązania nie będzie powodowało niepotrzebnego dyskomfortu drugiej osoby. Gęstsze wypełnienie stelaża listewkami sprawi, że ciężar ciała osoby wypoczywającej będzie rozkładał się równomiernie. Najwyższej jakości stelaże pod materac mogą mieć nawet do 7 stref twardości. Warto pamiętać, że stelaże powinniście Państwo dobierać przede wszystkim do swoich upodobań i codziennych potrzeb.

  Najwyższy poziom komfortu

  Stelaże do łóżek prezentowane na stronie sklepu resmar.pl wyposażone są między innymi w możliwość regulacji zagłówka oraz podnóżka. Dzięki takim opcjom można go w pełni dostosować do potrzeb użytkownika. W asortymencie dostępne są stelaże do łóżka elektryczne — jest to rozwiązanie niezwykle luksusowe, ponieważ regulacja odbywa się w sposób elektryczny, który umożliwia więcej opcji wyboru niż model standardowy. Poszczególne modele stelaży są uzupełnione o dodatkowe funkcje podnoszące praktyczność wspomnianego w tekście elementu. Stelaż do łóżka podnoszony wyposażony jest w prosty mechanizm podnoszenia, który będzie idealny dla osób starszych lub dzieci. Natomiast stelaż do łóżka z pojemnikiem umożliwi Państwu schowanie pościeli, koców i poduszek do łóżka, dzięki czemu nie będziecie nimi zajmować miejsca w szafkach.

  Stelaż z regulacją twardości

  Wśród dostępnych w naszej ofercie produktów znajdziecie stelaże do łóżek z regulacją twardości. Elastyczny stelaż do łóżek o wymiarach 90-200/200 cm pozwala na regulację 5 listew w części środkowej za pomocą suwaków. Listwy zamocowane są w uchwytach z tworzywa odpornego na pękanie i odkształcanie. Stelaż wykonany został ze sklejki brzozowej.

  W naszej ofercie nie brakuje również stelaży z regulacją ułożenia zagłówka i podnóżka. Są one dostępne zarówno w wersji manualnej, jak również elektrycznej oraz dostępne w różnych rozmiarach. Stelaże z regulacją elektryczną sterowane są za pomocą pilota. Dzięki temu stelaż ten można ustawić od pozycji leżącej po relaksującą. Regulacja twardości oraz sprężystości 5 listew odbywa się za pomocą suwaków i obejmuje część lędźwiową. Płynna, elektryczna regulacja wysokości zagłówka i podnóżka możliwa jest dzięki dwóm silnikom.

  Stelaż lamelowy

  W szczególności pod materace sprężynowe polecane są stelaże lamelowe. Te wykonane zostały z drewna sosnowego. Nadają się do łóżek o szerokości od 90 do 200 cm oraz długości 200 cm. Stelaża lamelowego nie poleca się natomiast do materacy piankowych.

  Stelaż z pojemnikiem

  Dużą popularnością cieszą się stelaże do łóżek z pojemnikami na pościel. Za co tak bardzo pokochali je nasi klienci? Stelaże z pojemnikiem na pościel to tak naprawdę ramy do łóżek małżeńskich, składające się ze stelaża i pojemnika. Stelaże te posiadają podnośniki gazowe, które znacznie ułatwiają korzystanie z tych mebli. Ponadto oferują dodatkowe miejsce do przechowywania, które można wykorzystać na przechowywanie różnych przedmiotów, nie tylko pościeli, ale np. sezonowych ubrań, zabawek czy butów.

  Stelaż pod materac 140x200

  Nasz internetowy sklep meblowy oferuje szeroki wybór stelaży w różnych rozmiarach. jednym z najczęściej poszukiwanych jest stelaż pod materac 140x200. U nas znajdziesz jednak stelaże w każdym rozmiarze. Dzięki temu stelaż idealnie dopasujecie do swojego łóżka i materaca.

  pixel