Skórzane kanapy – 11 przyczyn ich fenomenu! Poznaj ich najważniejsze zalety

2021-11-12
 Skórzane kanapy – 11 przyczyn ich fenomenu! Poznaj ich najważniejsze zalety

Obowiązkowym elementem każdego pomieszczenia, które służy nam do relaksu, jest kanapa. Trudno oglądać telewizję lub urządzać prawdziwą imprezę rodzinną bez komfortowego miejsca do siedzenia. Korzystanie z samych krzeseł nie będzie dla nikogo wygodne, a w dodatku nie doda klimatu i elegancji wystrojowi. Od lat hitem wielu aranżacji wnętrz są skórzane kanapy – zawsze modne i na czasie, nieodłącznie związane z luksusem. Dziś postaramy się uchylić Ci rąbka tajemnicy w kwestii powodów, dla których tego typu kanapy cieszą się tak dużym powodzeniem. Poznaj ich najważniejsze zalety i przekonaj się, że musisz mieć jedną z nich!

 

Skórzane kanapy – za co je kochamy?

Fenomen skórzanych kanap nie wziął się znikąd. Liczba ich zalet i możliwości, które oferują, jest naprawdę ogromna. Nic więc dziwnego, że od dawna podbijają serca architektów wnętrz. Za co kochamy kanapy wykonane ze skóry? Spieszymy z tłumaczeniem!

1. Skórzane kanapy to ponadczasowa elegancja . Ich uniwersalność sprawia, że doskonale wpisują się zarówno w aranżacje klasyczne, jak i bardziej nowoczesne. Dzięki nim remont i przeróbki wnętrza nie będą narażały Cię na dodatkowe koszty i wymianę tego wypoczynkowego mebla – świetnie wpasuje się w zupełnie odmienne od siebie aranżacje.

2. Meble ze skóry to klasa sama w sobie – nic więcej nie trzeba dodawać. W tym przypadku luksus idzie w parze z wygodą.

3. Nawet najbardziej minimalistyczne kanapy skórzane nie potrzebują ozdobnych dodatków, wymyślnych koców i dekoracyjnych poduszek. Świetnie obronią się same!

4. Skóra na meblach jest wybawieniem dla alergików – nie pochłania bowiem kurzu, dymu papierosowego i innych, nieprzyjemnych zapachów .

5. Wybór skórzanych kanap jest ogromny. Możesz postawić na prostotę, ale znajdziesz też naprawdę oryginalne i niepowtarzalne warianty.

6. Jeśli chodzi o trwałość mebli, skóra nieporównywalnie wygrywa z tekstylnymi odbiciami.

7. Faktura skórzanych kanap jest wyjątkowo przyjemna w dotyku i elastyczna .

8. Zdecydowanie łatwiej odrestaurować skórzane kanapy niż te stworzone z innego rodzaju tkanin. Nietrudno o znalezienie firmy, która specjalizuje się w tym zakresie.

9. Kolejny atut skórzanych kanap to ich łatwość w utrzymaniu i pielęgnacji . Szybkie usunięcie plamy sprawi, że nie zostawi ona niechcianych śladów. Zakup ściereczki i specjalnego preparatu pomoże utrzymać skórę na długo w idealnym stanie. Jedyne, o czym musisz pamiętać, to jej regularna impregnacja i konserwacja.

10. Skóra oddycha i… pomaga regulować poziom wilgotności w pokoju . To niepowtarzalny atut kanap wykonanych ze skóry. Wiedziałeś o tym?

11. Na rynku, z myślą o osobach preferujących wegański styl życia, dostępne są także skórzane kanapy z ekoskóry . Znajdziesz je np. w naszym sklepie.

Odpowiednio dbaj o skórzaną kanapę

Jak wcześniej wspomnieliśmy, aby skórzana kanapa służyła nam długie lata, wymaga odpowiedniej pielęgnacji i dbałości. Nie jest to jednak nic skomplikowanego – dla początkujących użytkowników przypominamy, o czym należy pamiętać. Nasze wskazówki to:

– dobrze zorientuj się, jakiego typu jest skóra, z której wykonana jest Twoja kanapa (to, co jednemu jej rodzajowi będzie służyć, innemu trwale zaszkodzi);

– zaopatrz się w preparat przeznaczony do czyszczenia skór naturalnych;

– zawsze użytkuj meble zgodnie z przeznaczeniem;

– uważaj na pazurki zwierząt domowych i inne szkody, które mogą one wyrządzić (będą one trudne do usunięcia);

– nigdy nie stawiaj skórzanej kanapy obok grzejników – wysoka temperatura nie jest właściwym środowiskiem do tego typu mebli;

– zwróć uwagę, czy Twoja odzież – np. ulubione dżinsy, nie farbują skórzanej kanapy. Niektóre z ubrań mogą powodować odbarwienia;

– szybko reaguj, gdy na kanapie pojawią się wszelkiego rodzaju plamy;

– sięgaj tylko po zaufane preparaty – nigdy po środki żrące;

– pamiętaj o regularnej konserwacji.

Jasny narożnik w skórze naturalnej  

Obalamy mity na temat skórzanych kanap

Niestety nie wszyscy odpowiednio dobrze zaznajomili się z tematem skórzanych kanap. Powielanie mitów na ich temat jest wciąż obecne, a prostujących nieprawdziwe informacje jest zdecydowanie zbyt mało. Nigdy nie daj sobie wmówić, że:

– skóra na meblach zawsze jest zimna – to absurd. Skórzane kanapy doskonale dostosowują się do panujących warunków. Zimą potrafią ogrzać, a latem przyjemnie ochłodzić;

– skórzane kanapy są nieadekwatnie drogie – to nieprawda! Inwestycja na lata jest warta poniesionych kosztów i może być naprawdę atrakcyjną ofertą;

– skóra naturalna szybko ulega zniszczeniu – tak, jeśli nie wiesz, jak o nią dbać. Ty już jesteś tego świadomy, więc z łatwością unikniesz trwałych zniszczeń i uciążliwych plam;

– skórzane kanapy nadają się tylko do staromodnych, klasycznych i do wielu nieciekawych wnętrz. To absolutne kłamstwo! Skóra króluje także we wnętrzach bardzo nowatorskich i nowocześnie urządzonych.

Nie pozwól wmówić sobie kłamstw związanych z jakością i domniemanym trudnym utrzymaniem kanap, za które płacisz większą cenę. Nie taki diabeł straszny, jak go malują. Skórzane kanapy to ponadczasowy strzał w dziesiątkę, a wie o tym każdy, kto tylko dał im szansę.

Urządź się w szlacheckim stylu

Skórzane kanapy to królewskie miejsce każdego salonu. Weź jednak pod uwagę, że nie jest to jedyna przestrzeń, w której sprawdzą się one doskonale. Gabinet przedsiębiorcy z meblem stworzonym ze skóry doda temu pomieszczeniu elegancji i profesjonalizmu. Jeśli zainteresował Cię nasz artykuł, zapraszamy Cię do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego. Znajdziesz w niej różne warianty i kolory skórzanych kanap – stworzone z myślą o Twoich potrzebach.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021
pixel