Wymarzone meble kuchenne. Jaki kolor mebli wybrać do swojej kuchni?

2022-05-26
Wymarzone meble kuchenne. Jaki kolor mebli wybrać do swojej kuchni?

W tym artykule rozważymy, jakie kolory mebli kuchennych są najbardziej popularne. Sprawdzimy też na jaką kolorystykę warto zdecydować się w kuchni, jeśli nie boimy się odważnych kolorów i rozwiązań. 

szare meble kuchenne z elementami w kolorze drewna

Jaki kolor mebli do kuchni? 

Zakup nowych mebli kuchennych to sprawa, którą warto wcześniej dobrze przemyśleć. Dlaczego? Bo to w większości przypadkow decyzja na długie lata. Kuchni nie remontujemy co rok, ani nawet co pięć lat. Zazwyczaj to dość kosztowna inwestycja. Więc i meble kuchenne to inwestycja na długie lata. Dlatego właśnie warto zastanowić się kilka razy nad ostatecznym zakupem mebli kuchennych niż potem żałować.

Zobacz wszystkie meble kuchenne>>

Jak więc wybrać kolor mebli do kuchni? Na co zwrócić uwagę wybierając kolor mebli kuchennych? Największe znaczenie powinno mieć przy tym wyborze własne poczucie estetyki. Oprócz niego właśnie, powinno się zwrócić uwagę na kilka innych kwestii. Co to za kwestie? To między innymi wielkość wnętrza, jego rodzaj oraz obowiązujące zasady łączenia kolorów. 

białe meble kuchenne w połysku

Białe meble kuchenne

Zapewne byłaś już w niejednej nowoczesnej kuchni. Widziałaś pewnie, że w kuchniach od kilku lat królują białe meble kuchenne. Z ich pomocą, z powodzeniem urządzisz kuchnię w stylu prowansalskim, skandynawskim czy angielskim. 

Zalety białych mebli w kuchni

Białe meble kuchenne są od kilku lat najczęściej wybierane przez osoby, które urządzają swoją kuchnię w nowym domu czy mieszkaniu. Jednym z powodów jest to, że optycznie powiększają wnętrze oraz sprawiają, że kuchnia wygląda bardzo czysto. Białe fronty szafek kuchennych występują często w połączeniu z dodatkami w odmiennej, wyróżniającej się kolorystyce. Z czym warto łączyć białe szafki kuchenne? 

białoszare meble kuchenne zestaw

Co do białych mebli kuchennych? 

Z białymi frontami kuchennymi wspaniale łączą się dodatki w kolorze drewna. Wstawki drewnopodobne mogą mieć postać uchwytów, cokołów, a nawet blatów. Meble kuchenne z drewnopodobnymi wstawkami to idealny przykład mebli kuchennych w stylu skandynawskim.

Do białych frontów wspaniale pasują również złote wstawki. Dzięki nim Twoja kuchnia może nabrać bardzo eleganckiego wyglądu i stać sie kuchnią w stylu glamour. 

Ciekawie prezentować się będą szafki kuchenne z czarnymi uchwytami. Połączenie bieli z czarnym choć znane, to nadal nowoczesne i modne rozwiązanie.

ciemnozielone meble kuchenne

Meble kuchenne w innych kolorach niż biel 

Choć od lat w kuchniach króluje biel, to klienci coraz częściej decydują się na odważniejszą kolorystykę mebli. Powodem tego są zmieniające się trendy wnętrzarskie.

I choć podobać mogą nam się jakieś konkretne kolory mebli kuchennych, mogą one czasem nie pasować do danego wnętrza. Z odważną kolorystyką szczególnie uważać trzeba w przypadku małych pomieszczeń. Poprzez źle dobrane kolory, pomieszczenia te mogą niestety zostać dodatkowo pomniejszone optycznie. I to może przyczynić się na przykład do tego, że wnętrze będzie wydawać się w odbiorze przytłaczające i negatywnie odbierane przez domowników i gości. 

granatowe meble kuchenne matowe ze złotymi uchwytami

Jakie meble do małej i dużej kuchni? 

W małej kuchni najlepiej sprawdzą się jasne kolory, ponieważ będą one sprawiać, że kuchnia będzie wydawać się większa niż jest w rzeczywistości. Mówiąc inaczej, meble w jasnych kolorach powiększą optycznie wnętrze. 

Jeśli Twoja kuchnia ma większy metraż, to kwestia kolorystyki pomieszczenia nie będzie już tak problematyczna. W kuchniach większych sprawdzą się zarówno jasne, jak i ciemne odcienie frontów. Dokonując ostatecznego wyboru mebli trzeba też zwrócić uwagę na to jaki jest dostęp światła dziennego. Jeśli do wnętrza wpada mało światła, wówczas lepiej zdecydować się na jasny kolor frontów, który je rozjaśni. 

Bardzo ważny jest również styl, w jakim mają być wykonane meble. Inne kolory będą pasować do nowoczesnych aranżacji, a inne do wnętrz klasycznych.

Jak łączyć kolory w kuchni? 

Jeśli chodzi o łączenie kolorów przy meblach kuchennych to najbezpieczniejszą bazą do łaczenia jest oczywiście kolor biały. Bez problemu można połączyć go w zasadzie z każdym innym kolorem.

Jeśli chodzi o zestawianie ze sobą innych kolorów, to trzeba być bardziej ostrożnym. Stosunkowo często praktykowanym rozwiązaniem jest łączenie czerni lub szarości z frontami w kolorystyce drewna. Czarno-szare kuchnie oraz kuchnie w połączeniu czarnego, białego i odcienia drewna. Nietypowe zestawienia dają często oryginalne efekty. Popularne jest wykonywanie w różnych kolorach szafek górnych i dolnych, ale często też można w ten sposób oddzielić zabudowę podblatową od zabudowy wysokiej.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022
pixel