Trendy wnętrzarskie 2023 - pomysły na modne wnętrze

2023-03-17
Trendy wnętrzarskie 2023 - pomysły na modne wnętrze

Trendy wnętrzarskie na 2023 to tematyka, którą zainteresowani są w szczególności miłośnicy dobrego designu i pięknych, modnych wnętrz. Czym zaskoczą i już zaskakują nowe trendy wnętrzarskie w 2023 roku? Jakie style, meble i dodatki znajdują się w czołówce tego rankingu? Zainspiruj się pomysłami projektantów i  zaproś trendy wnętrzarskie 2023 do swojego domu .

Spis treści

  • Najnowsze trendy wnętrzarskie 2023
  • Style wnętrzarskie najmodniejsze w 2023 roku
  • Najmodniejsze kolory w 2023 roku
  • Trendy w branży meblarskiej
  • Wnętrza 2023 trendy - co z czym łączyć?

trendy wnętrzarskie 2023 meble do jadalni

Najnowsze trendy wnętrzarskie 2023

2023 rok nie przynosi wnętrzarskich rewolucji. Dużą popularnością cieszą się sprawdzone rozwiązania, które są sprzymierzeńcem funkcjonalności oraz odpoczynku . Odwołania do natury i ekologii nadal pozostają niezastąpionym trendem. Odzwierciedleniem ekologii we wnętrzach jest na przykład renowacja posiadanych już przedmiotów, wytwarzanie mebli oraz elementów wyposażenia z przetworzonych materiałów oraz zdobywanie ich z tak zwanej drugiej ręki.

Producenci oraz konsumenci coraz częściej będą sięgać po materiały naturalne, które wprowadzają do wnętrz przytulny klimat. Jeśli chodzi natomiast o wykończenia mebli to prym wieść będzie skóra naturalna w odcieniu koniaku. Wśród tekstyliów dominować będą materiały naturalne takie jak na przykład bawełna czy len.

trendy wnętrzarskie 2023: meble wypoczynkowe

Style wnętrzarskie najmodniejsze w 2023 roku

Urządzając lub remontując wnętrza warto zainspirować się aktualnie panującymi trendami. Warto wziąć pod uwagę najmodniejsze style aranżacyjne na 2023 rok. Który z nich warto przemycić do swojego wnętrza?

Do wnętrz wraca w 2023 roku styl retro nazywany również stylem vintage . Aranżacje wnętrz retro można powiedzieć, że w nowy sposób odkrywają formy wzornictwa znane nam z poprzednich dekad i wplatują je we współczesne aranżacje. W jaki sposób można przywrócić styl retro w swoich wnętrzach? Można to zrobić na przykład poprzez wykorzystanie mebli i przedmiotów, które pochodzą z minionych epok, przede wszystkim lat 80. ubiegłego wieku. Popularna stała się np. renowacja mebli. Meble vintage zamiast wyrzucać na śmietnik, wato poddać renowacji. To doskonała zachęta do tego, aby odnowić swoje stare meble i tchnąć w nich nowego ducha. Jeśli w starych meblach występują mechaniczne uszkodzenia, warto skorzystać z pomocy profesjonalisty. Można też wykazać się własną inwencją twórczą. dzięki takim zabiegom, Twoje meble zyskają nowy look.

Obok stylu vintage, drugim modnym stylem w ramach trendów wnętrzarskich 2023 jest styl boho . Charakteryzują go naturalne i jasne aranżacje. Aranżacje w stylu boho uzupełniają materiały organiczne oraz dodatki wykonane ręcznie. W ramach wprowadzenia elementów stylu boho do swojego wnętrza, sięgnąć można między innymi po wysokiej jakości materiały naturalne, plecionki oraz oryginalne zestawiania faktur. W kontekście dodatków, warto kierować się natomiast zasadą "Mniej znaczy więcej" (to znaczy jakość ponad ilość dodatków). Wybierać warto proste formy oraz barwy ziemi.

trendy wnętrzarskie 2023: dodatki

Najmodniejsze kolory w 2023 roku

Jeśli chodzi o najmodniejsze kolory roku 2023 to Instytut Pantone kolorem roku ogłosił Viva Magenta 18-750 . Barwa ta jest bliską krewną karmazynowej czerwieni czy karminu. Dlaczego akurat taka decyzja zapadła? Aby wyjaśnić ideę koloru roku trzeba najpierw przybliżyć krótką historię instytucji, która go ogłasza.

Instytut Pantone powstał w 1986 roku. Początkowo funkcjonował jako część przedsiębiorstwa specjalizującego się w rozwiązaniach związanych w poligrafią oraz dostarczaniem systemów kolorystycznych. Część pracowników instytutu stanowili też fachowcy, którzy prognozowali trendy w świecie kolorów. Doprowadziło to finalnie do tego, że specjaliści zaczęli od 1999 roku ogłaszać barwę roku i trwa to do dziś.

trendy wnętrzarskie 2023: stół owalny

Kolor roku 2023

Decyzja, którą podejmują co roku specjaliści z Instytutu Pantone, nie jest przypadkowa. Zanim dany kolor zostanie ogłoszony barwą roku, specjaliści wnikliwie analizują oraz obserwują najnowsze tendencje, które pojawiają się w modzie, sztuce, popkulturze oraz dziedzinie designu. Oprócz tego, pod uwagę bierze się również wydarzenia społeczne i ekonomiczne, które dzieją się na bieżąco. Nawiązuje także do aktualnych potrzeb współczesnego świata.

Wibrujący odcień przygaszonej czerwieni, jakim jest Viva Magenta , w 2023 roku króluje nie tylko na wybiegach, ale również we wnętrzach naszych domów czy mieszkań. Odcień ten kusi do eksperymentowania, oddaje uczucie radości. Zachęca też do wprowadzania do naszych wnętrz ozdobnika pełnego energii.

Kolor Viva Magenta to wyrazisty, mocny odcień, który wykorzystany w nadmiernej ilości mógłby przytłoczyć wnętrze. Jeśli zależy Ci na wprowadzeniu go do swoich pomieszczeń, zrób to na przykład poprzez wymianę poduszek na kanapie i zdecyduj się na poszewki w tym właśnie odcieniu. jeśli chcesz jeszcze bardziej podkreślić, że twoje wnętrze nadąża za trendami, możesz zdecydować się na przykład na zasłony w tym kolorze.

Jeśli wolisz natomiast spokojniejszą kolorystykę i chcesz być na bieżąco z najnowszymi trendami wnętrzarskimi, nie martw się. Aranżacjami wnętrz w 2023 roku władają i będą władać ponadczasowe kolory ziemi. Do najmodniejszych barw tego sezonu należą kolory, które mają swoje odzwierciedlenie w przyrodzie. Należą do nich: p iaskowe beże, płowe błękity, wzburzone granaty, ciepłe ochry, drzewne brązy i zielenie w różnych odsłonach. na rzecz ciepłych i naturalnych kolorów z akcentami czerni pożegnamy się z chłodnymi szarościami.

trendy wnętrzarskie 2023: krzesła

Trendy w branży meblarskiej

Najnowsze trendy wnętrzarskie na 2023 rok odbijają się oczywiście w branży meblarskiej. Jakie trendy obowiązują w 2023 roku w branży meblarskiej ? W meblach widać odejście od prostych, minimalistycznych linii. Zastępują je kształty obłe, pozbawione ostrych krawędzi. Zauważyć będzie je można w bryłach mebli, zaoblonych dodatkach i łukach. Zaokrąglenia te doskonale będą prezentować się jeśli chodzi o twarde bryły takie jak stoliki kawowe , stoły oraz meble wypoczynkowe, jak kanapy i narożniki .

Jeśli chodzi o meble tapicerowane to dużą popularnością cieszyć się będą te wykończone tkaniną boucle, która jest mięsista oraz posiada nieregularną fakturę i efekt 3D. Dużą popularnością cieszą się również drewniane lamele w postaci podłużnych, pionowych i wąskich listew. Swoją obecnością urozmaicą one przestrzeń. Producenci mebli oferują również modne meble z elementami wiedeńskiej plecionki. Jest to klasyczna siatka rattanowa używana najczęściej do produkcji krzeseł, foteli, abażurów, a nawet frontów mebli. Plecionka wiedeńska zachwyca w formie detali i idealnie komponuje się ze stylistyką boho oraz japandi.

trendy wnętrzarskie 2023: fotele wypoczynkowe

Wnętrza 2023 trendy - co z czym łączyć?

Wybierając meble zgodne z trendami wnętrzarskimi 2023 kieruj się również wygodą. Rok 2023 ma w projektowaniu wnętrz być przyjazny integracji z przyjaciółmi i bliskimi, dlatego postaw na komfortowe meble wypoczynkowe , takie jak fotele czy pufy . Nie zapomnij też o miękkich tekstyliach takich jak na przykład koce czy ozdobne poduszki.

Meble i dodatki, które wpisują się w tegoroczne trendy wnętrzarskie znajdziesz w naszym internetowym sklepie meblarskim resmar.pl.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023
pixel