Stół do salonu: Na co warto postawić?

2017-12-29
Stół do salonu: Na co warto postawić?

Stół do salonu: Na co warto postawić?

Coraz więcej osób decydując się na budowę domu czy też remont, rezerwuje sporo miejsca na jadalnię. Często jest ona tworzona na otwartej przestrzeni pomiędzy salonem a kuchnią, co pozwala nie tylko stworzyć bardzo ciekawą aranżację, ale także jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem.

Wybierając stół do salonu warto patrzeć nie tylko pod kątem jego wielkości i ceny, ale także ilości domowników, którzy będą z niego korzystać i kształtu pomieszczenia.

 

Jaki stół do salonu warto wybrać?

Jeśli na co dzień nie potrzebujemy dużego stołu, najlepszym rozwiązaniem będzie stół do salonu z możliwością rozkładania, bo dzięki temu zyskamy dodatkowe miejsca przy stole dla gości na czas większych uroczystości czy też rodzinnych świąt. Oczywiście planując zakup takiego mebla musimy brać pod uwagę nie tylko jego wielkość pierwotną, ale przede wszystkim tą po rozłożeniu, tak aby można było swobodnie wokoło niego się poruszać.

 

Stół i jego kształt:

Forma stołu jest równie ważna jak jego wielkość. Tu mamy całkiem sporo możliwości zaczynając od okrągłych, przez kwadratowe, prostokątne aż po nowoczesne - eliptyczne.

  • Jeśli postawimy na prostokątny stół do salonu, będziemy mogli ustawić go nie tylko pośrodku pomieszczenia, ale także przy ścianie. Jest to bardzo praktyczna forma, na którą decyduje się większość klientów.

 

  • Okrągły stół do salonu będzie co prawda zajmował nieco mniej miejsca, ale tu możliwości jego ustawienia są dużo mniejsze. Taki model niestety nie nadaje się do ustawienia przy ścianie czy też w kącie pomieszczenia.

 

  • Dużo osób decyduje się na nowoczesne formy, nieco bardziej odbiegające od standardów. Wybierając stół z blatem o eliptycznym, zaokrąglonym kształcie na pewno przykujemy uwagę gości. Jest to doskonałe rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz.

 

Drewno, szkło i spółka.

Stoły do jadalni i salonu mogą być wykonane z bardzo różnych materiałów – przede wszystkim wykorzystywane jest drewno, ale także szkło, metal czy tworzywa sztuczne. Oprócz tego możemy spotkać modele z blatem wykonanym z kamienia czy też płytek. Zarówno szkło jak i najróżniejsze tworzywa są najbardziej odporne na wilgoć a także zarysowania. Dużym plusem jest też łatwość czyszczenia takich powierzchni. Jeśli natomiast chodzi o drewno warto wybrać gatunek twardy, który będzie znacznie wolniej się niszczył czy zarysowywał.

 

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2017
pixel