Salon w szarościach

2017-12-29
Salon w szarościach

Szary kolor jest obecnie bardzo modny w aranżacji wnętrz.

Choć dla niektórych może się on wydawać mdły i monotonny, to jednak jego odpowiednie użycie sprawia, że pomieszczenie wygląda bardzo stylowo i harmonijnie. Z tego względu szarości najczęściej używane są właśnie w salonie.

 

Odcienie szarości na ścianach

Szarość wygląda na ścianach bardzo stylowo. Nie zaleca się jednak używania jej zbyt ciemnych ocieni. Wówczas barwa ta może sprawić, ze nasz salon stanie się dość mroczny. Jeśli podobają Ci się ciemne odcienie szarego, możesz zastosować je na jednej ze ścian. Przykładowo ściana za meblami wypoczynkowymi może być pomalowana nawet na grafit. Bardzo modne również jest zastosowanie tapet lub pasów ciemnego koloru na jasnym. Pomieszczenia nabierają wówczas nowoczesnego wyglądu. Inne odcienie szarości użyte wokół powinny natomiast być subtelne i spokojne. Salon stanie się dzięki nim przyjemnym miejscem do relaksu i odpoczynku.

 

Szary komplet wypoczynkowy

Czym byłby salon bez kompletu mebli wypoczynkowych? Gdzie wówczas udalibyśmy się na drzemkę lub oglądali telewizję? Wygodne meble wypoczynkowe takie jak sofa, narożnik, fotele czy pufy muszą znaleźć się w salonie. Ich tapicerka również może być wykonana w szarościach. Będą one wówczas współgrały ze ścianami. Narożnik LONDYN wykonywany jest w szerokiej palecie kolorów, również w szarych. Zapewnia on wyjątkowy komfort podczas siedzenia, a jego regulowane zagłówki można dopasować do obranej pozycji. Posiada on również funkcję spania, co na pewno będzie przydatne podczas wizyty gości. Można do niego dopasować pufy znajdujące się w asortymencie naszego sklepu. Polecamy wybór pufy MEGAPUFA. W jej ofercie materiałów obiciowych jest dostępny ten sam odcień szarości, co w przypadku narożnika. Oczywiście nie musimy dobierać barw aż tak dokładnie. Narożnik może być wykonany w ciemniejszym kolorze a pufa w jaśniejszym. Można je dobrać do koloru ścian, z którym zestawione będą się świetnie prezentować. Meble wypoczynkowe mają nam zapewniać wygodę i umożliwiać przyjemne korzystanie z salonu. Wybierzmy więc takie, które będą się nam podobać i spełnią też inne oczekiwania.

 

Białe meble w towarzystwie szarości

Jeśli chodzi o inne znajdujące się w salonie meble, to na pewno przyda nam się szafka RTV, regał czy komoda, na których umieścimy podręczne przedmioty. Jednym z ważniejszych mebli w salonie jest też ława. Siedząc na kanapie będziemy mogli postawić na niej np.: filiżankę z kawą. Ława FUTURA świetnie się sprawdzi w tej roli, a jej podstawa na kółkach pozwoli przemieścić ją w miejsce, w którym najbardziej jest akurat potrzebna. Wykonana ona została w białym kolorze, który pasuje do szarości jak mało który. To dzięki niemu wnętrze zostanie nieco ożywione i rozjaśnione. Do salonu w szarościach można wprowadzić też elementy metalowe, które dodadzą mu elegancji. Znajdziemy je przy ławach, jak i narożnikach czy pufach.

 

A co z innymi kolorami?

Salon w szarościach i z akcentem bieli można oczywiście pozostawić w tej tonacji. Jednak zaleca się też jego ożywienie kolorowymi dodatkami. Może to być dywan, poduszki, zasłony czy nawet mebel o innej barwie. Do szarości doskonale pasują czerwienie, błękity, limonka czy fuksja. Dekoracje te sprawią, że salon zyska nieco energii, nie będzie tylko świetnym miejscem do odpoczynku, ale też centrum rozrywki. Jest to jednak kwestia gustu i naszych preferencji względem salonu.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2017
pixel