Praktyczne umeblowanie pokoju młodzieżowego - przeczytaj co musisz wiedzieć!

2022-08-18
Praktyczne umeblowanie pokoju młodzieżowego - przeczytaj co musisz wiedzieć!

Młodzież to bardzo wymagająca grupa odbiorców. Ponieważ w tym czasie człowiek poznaje świat i powoli wkracza w dorosłe życie, ma coraz większe potrzeby. Dlatego umeblowanie pokoju młodzieżowego stanowi prawdziwe wyzwanie. Aby sprostać temu zadaniu, opracowaliśmy kilka praktycznych wskazówek, które pomogą stworzyć młodzieżowy pokój marzeń.

Przede wszystkim porozmawiaj ze swoim dzieckiem

Dzieci, które przekroczyły magiczną granicę wieku i stały się młodzieżą, nadal mają pewne wątpliwości i nie do końca wiedzą, czego chcą od życia. Jednak są już na tyle inteligentne oraz świadome swoich potrzeb, że mogą niemal samodzielnie zaprojektować swój wymarzony pokój. W związku z tym umeblowanie pokoju młodzieżowego najlepiej zacząć od rozmowy z nastolatkiem lub nastolatką. Wtedy dowiesz się, na czym im najbardziej zależy i czego oczekują od swojego pokoju. W ten sposób wspólnie stworzycie bardzo dobre miejsce do nauki, spotykania się ze znajomymi w pochmurne dni i relaksu po szkole.

meble dla dziecka i nastolatka w stylu skandynawskim

Specjalistyczne sklepy zajmujące się sprzedażą mebli bardzo często mają w swojej ofercie gotowe zestawy mebli do pokoju młodzieżowego, które trzeba jedynie zmontować w pokoju. Można też pokusić się o indywidualne zaprojektowanie całego układu z dostępnego w sklepie towaru.

Połącz funkcjonalność i styl 

Meble powinny być przede wszystkim funkcjonalne, jednak ich producenci proponują również ciekawe stylizacje. Dzięki temu pojemna szafa na ubrania może idealnie komponować z regałem na książki i biurkiem do odrabiania zadań domowych oraz grania w gry. Skoro już o grach mowa, uzupełnieniem stylizacji może być profesjonalny fotel gamingowy, który zadba o kręgosłup dziecka podczas kilku godzin wirtualnej rozrywki. 

Inspiracją do umeblowania pokoju młodzieżowego może być bardzo modny w ostatnim czasie styl skandynawski. Jego głównymi cechami są meble wykonane z drewna, które pomalowane są na biały kolor. Producenci z branży meblarskiej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, dlatego z łatwością znajdziesz w ofercie meble z białymi, matowymi frontami, które idealnie nadają się do stworzenia takiego wystroju wnętrza.

meble dziecięce i młodzieżowe

Umeblowanie pokoju - kilka praktycznych wskazówek

Jeśli zastanawiasz się nad praktycznym umeblowaniem pokoju dla nastolatka, warto zastosować kilka przydatnych tricków, które pomogą Twojemu dziecku. Przede wszystkim, jeśli jest to logistycznie możliwe, biurko powinno stać niedaleko okna, ponieważ naturalne światło słoneczne jest najzdrowsze dla oczu. Szafa z ubraniami może znajdować się nieopodal łóżka, dzięki czemu można położyć na nim odzież i stworzyć z niej ciekawą stylizację, co ma znaczenie dla młodzieży. 

meble do pokoju dziecka i nastolatka w odcieniach szarości

Na koniec umiejscowienie łóżka, które w zależności od wymiarów pokoju młodzieżowego może stać równolegle lub prostopadle do ściany, nieopodal szafy i biurka. W ten sposób dziecko może swobodnie przemieszczać się pomiędzy tymi miejscami, a jednocześnie mieć je zawsze pod ręką. 

Szukasz mebli do pokoju młodzieżowego lub dziecięcego? Posiadamy wiele różnych mebli, które zachwycą nawet najbardziej wymagających klientów. Zobacz co przygotowaliśmy dla Ciebie w dziale pokój dziecięcy i młodzieżowy na stronie Resmar.pl. 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022
pixel