Pomysły na nowoczesna kuchnię

2018-06-21

Nowoczesne wnętrza często napawają nas strachem. Jesteśmy narodem rodzinnym, a minimalizm kojarzy się nam z zimnym wnętrzem i życiem w pojedynkę. Mimo to w ostatnich latach można zauważyć, że białe meble wiodą prym w aranżacjach kuchennych i Polacy się do nich przekonali. Czym jest to spowodowane? Może większą świadomością aranżacyjną, a może tym, że stać nas na pomoc fachowców. W dzisiejszym artykule postaram się dać kilka wskazówek dotyczących urządzania nowoczesnej kuchni.

Dla osób ostrożniejszych

Dla osób marzących o nowoczesnej kuchni, ale obawiających się wszechobecnego nowoczesnego stylu najlepszym rozwiązaniem będzie fizyczne oddzielenie salonu od kuchni. Dzięki takiemu zabiegowi będziemy mogli zaaranżować kuchnię w typowo minimalistycznym stylu, a pozostałą część domu w całkowicie innej estetyce. W przypadku połączenia tych dwóch pomieszczeń i decyzji o nowoczesnej kuchni warto przełamać je klasycznymi dodatkami.

Kuchnia w nowoczesnym wydaniu

Jak według Ciebie wygląda nowoczesna kuchnia? Myślę, że większość zapytanych o to osób zacznie swą odpowiedź- od białych, lakierowanych szafek. I w dużej mierze tak jest, a to dlatego, że biały kolor stanowi idealne tło, połysk odbijając światło nadaje pomieszczeniu nowoczesnego błysku. Na drugim miejscu uplasuje się kontrast. Białe, lakierowane szafki na wysoki połysk świetnie korespondują ze sprzętem AGD z czarnego szkła. Minimalizm i nowoczesność to nie tylko powyższe zestawienie kolorystyczne. Nie bójmy się łączyć odcieni i faktur. Szara wyspa z metalicznym blatem i uchwytami, które będą funkcjonalnym rozwiązaniem, świetnie będzie współgrała z białymi lakierowanymi bryłami. Elementem zaskoczenia w takim połączeniu kolorystycznym może być czarna, matowa zabudowa. To tylko jeden z przykładów dotyczący aranżacyjnego rozwiązania. Pamiętajmy, że nowoczesnego charakteru naszym kuchniom dodadzą: rezygnacja z górnych szafek, która pozwoli na uzyskanie przestrzenności. Zastosowanie koszy cargo, odpowiednich wkładów sprawi, że uporządkujemy niezbędne przedmioty i zapomnimy o istnieniu górnych szafek. Wybór mechanizmów dzięki, którym po naciśnięciu będziemy mogli otworzyć szafkę, to rozwiązanie iście minimalistyczne. Bezuchwytowe fronty pozwolą na zachowanie jednolitej powierzchni.

Nowe oblicze nowoczesności w kuchni

Nowoczesna, a zarazem przytulna kuchnia? Okazuje się, że to możliwe. Wystarczy stworzyć kolorystycznie spójne meble z wykorzystaniem ciepłej, naturalnej barwy- drewno, fornir, a w centralnym miejscu kuchni usytuować wyspę. By dodać takiemu projektowi nowoczesnego animuszu warto wybrać blaty np. w białym połysku. Tak jak w pozostałych przypadkach rezygnacja z szafek górnych doda przestrzenności. Słysząc słowo nowoczesność pierwsze skojarzenie jakie przychodzi nam na myśl to geometryczna, harmonijna całość. Dlatego też zabudowa sięgającą sufitu i wyglądająca jak integralna część ściany z dodatkiem stali nierdzewnej w postaci lodówki sprawi, że wnętrze nie będzie oczywiste.

 

Pamiętajmy o dodatkach. Co prawda nowoczesne kuchnie charakteryzują się minimalizmem, ale kto powiedział, że przedmioty użytkowe nie mogą stanowić ozdoby czy nawet małych dzieł sztuki.

 

 

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018
pixel