Meble wybrane. Czy coś jeszcze?

Tak, w prawdzie meble to podstawa, ale ważne są też dodatki.

  1. Pojemnik na długopisy i ołówki - znikające w niewyjaśnionych okolicznościach długopisy to norma, która już chyba nikogo nie dziwi. Ale można w łatwy sposób temu zapobiec, stawiając na biurku kubek lub pojemnik, w którym zawsze będzie zapas ołówków, pisaków czy długopisów. To również świetny sposób na nauczenie dziecka odkładania rzeczy na swoje miejsce.

  2. Tablica korkowa to nie tylko świetne miejsce na zdjęcia pamiątkowe, ale przede wszystkim duża pomoc w zapamiętaniu wszystkich ważnych informacji. Można do niej przyczepić karteczki z zadaniami i datami do kiedy trzeba je wykonać.

  3. Mata na biurko - to doskonały pomysł, gdy Twoje dziecko lubi rysować i rozwija swoje zdolności manualne. Taka mata dzięki nadrukowanym kratkom, figurom geometrycznym oraz miarkom znacznie ułatwia pracę. Wykonana ze sztywnego tworzywa uchroni mebel przed zniszczeniem. Alternatywą może być mata papierowa, na której można rysować, pisać notatki, pomocne wzory matematyczne.

  4. Mata ochronna na podłogę - jak wiadomo fotele obrotowe na kółkach mogą rysować parkiet. Aby temu zapobiec zainwestuj w matę ochronną. Jest to dużo lepsze rozwiązanie od dywanu lub wykładziny materiałowej, ponieważ nie spowalnia kółek.

  5. Plansze ze ściągawkami w zasięgu wzroku - pomagają w zapamiętywaniu różnych informacji. To doskonały przykład tego, że nie trzeba siedzieć i wkuwać. Po wielokrotnym spoglądaniu na taką planszę, dziecko szybko przyswoi wiedzę i nawet nie będzie wiedziało kiedy to się stało.

  6. Tablica magnetyczna do pisania i rysowania ze ścieralnym mazakiem, może służyć do rozwiązywania zadań matematycznych, zapisywania notatek, a także znanych szkolnych zabaw, jak np. wisielec, kółko i krzyżyk, sudoku czy kalambury.
  7. Zegar i kalendarz - prawie każde dziecko posiada swój telefon lub komputer, na którym można łatwo sprawdzić jaki jest dzisiaj dzień i które jest godzina. Mimo to dobrze wyposażyć pokój dziecka w oddzielny zegar i kalendarz, które będą stale w zasięgu wzroku. Pomoże to lepiej zaplanować i wykorzystać czas.

  8. Kosz na śmieci pod biurkiem lub w jego pobliżu - szkoda tracić czasu na ciągłe chodzenie do kuchni, żeby wyrzucić ścinki z temperówki, podarte kartki papieru czy opakowania po smakołykach. Kosz pod biurkiem to bardzo praktyczne rozwiązanie, ale pamiętaj, że nie każde dziecko będzie pamiętało o jego regularnym opróżnianiu.

  9. Komputer stacjonarny lub przenośny - obecnie nauka to nie tylko książki i zeszyty. W dobie nauki zdalnej komputer stał się głównym narzędziem pracy, bez którego trudno byłoby przeprowadzić jakąkolwiek lekcję. W związku z tym nasuwa się pytanie jaki komputer do nauki wybrać? Laptop jest wygodny, bo przenośny. Stacjonarny zajmuje znacznie więcej miejsca, ale jest ponad dwukrotnie tańszy, biorąc pod uwagę podobnej klasy podzespoły. Korzystamy z niego z oddzielnym monitorem, który można dopasować do wzrostu użytkownika.

  10. Podstawka pod laptop pozwoli dostosować wysokość ekranu, do wzrostu użytkownika. Zasada jest taka, że górna krawędź ekranu powinna być na wysokości wzroku dziecka. Takie ustawienie monitora pomoże utrzymać poprawną postawę podczas siedzenia, zapobiegając garbieniu się i nadwyrężaniu karku. Podstawki pod laptop często posiadają także funkcję zmiany kąta odchylenia blatu. Podstawka na laptop chroni komputer przenośny przed przegrzaniem się.

Oryginalne biurko młodzieżowe z bocznym regałem

Gdy dziecko staje się uczniem - jak się przestawić?

Już od pierwszych lat w szkole, warto uczyć swoje dziecko dobrych nawyków organizacyjnych. Zapewne trochę czasu minie, zanim dziecko przywyknie do nowych obowiązków w domu i nauczy się dobrej organizacji. Najprawdopodobniej będzie to wymagało Twojego wkładu, aby pokazać maluchowi jak korzystać z pewnych usprawnień. Im wcześniej młody uczeń przyswoi nowe, sprawdzone metody pracy, tym lepiej.

Dobrze zorganizowane miejsce do nauki to wielka pomoc dla Twojego dziecka. Jeżeli szukasz mebli do nauki dla swojego dziecka lub oświetlenia, zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego.