Okrągły stół do jadalni. Dlaczego warto go mieć?

2023-04-21
Okrągły stół do jadalni. Dlaczego warto go mieć?

Posiadają wiele zalet aranżacyjnych. Gwarantują maksimum funkcjonalności oraz wzbogacają wizualnie wnętrze. M owa o stołach okrągłych, które sprzyjają komunikacji, nawiązywaniu relacji i poczuciu bliskości. Są też coraz częściej wybierane przez naszych Klientów. Poznaj wszystkie zalety okrągłych stołów do jadalni i sprawdź, czy będzie to dobra opcja do Twojego wnętrza.

Spis treści:

  • Okrągły stół do jadalni - symbol równości
  • Okrągły stół do jadalni i jego zalety
  • Okrągły stół rozkładany
  • Okrągły stół do jadalni i nie tylko
  • Okrągłe stoły w różnych stylach
  • Na co zwrócić uwagę przy wyborze okrągłego stołu?
  • Szeroki wybór stołów w naszej ofercie

Okrągły stół do jadalni - symbol równości

O tym, że stół okrągły jest dobrym rozwiązaniem do Twojej jadalni, przekonuje już sama symbolika tego mebla. Jak głosi legenda, na przełomie V i VI wieku przy okrągłym stole zasiadał król Artur ze swoimi rycerzami. Taka forma symbolizowała równość i brak hierarchii. Okrągły stół zapisał się także na kartach historii Polski. W 1989 roku, w celu wypracowania porozumień, odbyły się tzw. Obrady Okrągłego Stołu. Można więc śmiało wywnioskować, że taka forma stołu przynosi pozytywne korzyści. Z zalet okrągłego stołu może skorzystać jednak każdy. Jak? Wystarczy postawić mebel tego typu w swojej jadalni. Przekonasz się, że awantury przy okrągłym stole nie będą miały miejsca!

Zobacz wszystkie meble do jadalni>>

Okrągły stół do jadalni i jego zalety

Aranżacja jadalni to nie lada wyzwanie. Dobór odpowiednich mebli do pomieszczenia może sprawić trudność niejednej osobie. Dlaczego warto zdecydować się na okrągły stół do jadalni? Jest co najmniej kilka dobrych powodów do tego.

Okrągłe stoły nie pozwalają na faworyzowanie kogokolwiek. Żadne z miejsc zajmowanych przy okrągłym stole nie jest bowiem wyróżnione. W praktyce oznacza to brak problemów jeśli chodzi o usadowienie gości czy nawet domowników podczas obiadu.

Bardzo ważną kwestią a zarazem zaletą okrągłego stołu jest to, że siedzące przy nim osoby widzą swoje twarze, co zdecydowanie sprzyja komunikacji. Taki układ pozwala każdej osobie przy stole na zaangażowanie się w rozmowę.

Dużym plusem jest również to, że przy tego typu stole można ustawić dowolną liczbę krzeseł, nawet nieparzystą. (kwadratowe lub prostokątne stoły wymagają parzystej liczby krzeseł, a puste miejsca zwracają na siebie uwagę). Okrągły stół wygląda naturalnie w każdym przypadku.

Okrągły blat stołu jest również dużym sprzymierzeńcem w domach z dziećmi. Ostre kanty stołu zagrażają bezpieczeństwu szczególnie dzieci. Zdarzają się przypadki, że również dorośli odczuwają bolesne wady stołów o ostrych krawędziach.

Opływowy kształt stołu prezentuje się delikatnie.

Stoły z blatami prostokątnymi mają wyrazisty wręcz wyostrzony charakter i pasują bardziej do wnętrz w surowym stylu. Jeśli chodzi natomiast o okrągłe blaty stołów to będą one lepszą opcją do wnętrz glamour, skandynawskich oraz retro .

Okrągły stół rozkładany

Ważną sprawą jest to, że decydując się na zakup stołu okrągłego, możesz wybrać podstawową wersję lub też zdecydować się na stół rozkładany. Nawet jeśli wydaje Ci się, że nie potrzebujesz wersji rozkładanej, warto przemyśleć ten temat jeszcze raz. Rozkładany stół sprawdzi się idealnie, w sytuacji gdy odwiedzą Cię goście. Nikt z nich nie poczuje się mniej ważny, bo każdy przy stole znajdzie znajdzie swoje miejsce.

Dzięki nowoczesnym systemom rozkładania stołów, z łatwością i w szybki sposób zwiększysz powierzchnię blatu. Dzięki temu nie zabraknie również miejsca na postawienie poczęstunku.

Okrągły stół do jadalni i nie tylko

Okrągły stół będzie świetną opcją nie tylko do jadalni. Sprawdzi się również w kuchni, salonie czy pokoju młodzieżowym. Będzie również dobrym wyborem jeśli chodzi o domowy gabinet czy pomieszczenia biurowe.

Okrągły stół będzie dobrym rozwiązaniem szczególnie w mniejszych i kwadratowych pomieszczeniach. W wąskich i ogólnie dużych wnętrzach lepiej zdecydować się na stół prostokątny. Te ogólne zasady pozwolą nam zachować proporcje pomieszczenia.

Okrągłe stoły w różnych stylach

Okrągłe stoły dostępne są w różnych stylach. Wykonane są z różnych materiałów. Dzięki temu każdy znajdzie stół, który będzie dopasowany do wnętrza. Poniżej prezentujemy rodzaje stołów w najpopularniejszych stylach.

Okrągły stół klasyczny to mebel najczęściej wykonany z drewna naturalnego. Wśród okrągłych stołów klasycznych znajdziesz modele zachowane w naturalnej kolorystyce oraz stoły drewniane pomalowane. Meble tego typu mogą stać na jednej lub na 4 nogach. Stół na jednej nodze jest wygodny, ponieważ nie stwarza problemu przy siadaniu.

W szerokiej ofercie sklepów znajdziecie też okrągłe stoły w stylu vintage . To modele idealne dla zwolenników stylu retro. Stoły tego typu wyglądają na postarzone.

Producenci mebli oferują również okrągłe stoły nowoczesne . Te, w przeciwieństwie do stołów klasycznych, nie muszą być wykonane z drewna. Duża część z nich powstała z tworzyw sztucznych. Spotkasz się również z modelami, które wykorzystują metal oraz szkło. Nowoczesne okrągłe stoły utrzymane są w lekkiej estetyce . Ważnym elementem nowoczesnego stołu są nogi, które mogą przybierać różną formę. Popularne są w stołach nogi skrzyżowane, nazywane również popularnie nogami w kształcie "X".

Okrągły stół w stylu glamour idealnie wpisuje się w eleganckie aranżacje. Świetnie komponuje się z rozmaitymi elementami dekoracyjnymi. Jeśli zależy Ci na typowym stole w stylu glamour wybierz model z szklanym blatem i elementami błyszczącego metalu czy tworzywa sztucznego. Stoły tego typu charakteryzują się bogatym wzornictwem, czego nie da się nie zauważyć.

Popularne są również okrągłe stoły w stylu skandynawskim. To modele z naturalnego drewna w jasnych kolorach. Blat powinien też być odsłonięty. Zamiast obrusu można postawić na serwetę lub mały bieżnik.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okrągłego stołu?

Decydując się na zakup stołu okrągłego do jadalni, przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Mowa tutaj o stylistyce, kolorze, rozmiarze oraz materiale wykonania dotyczących stołu okrągłego do jadalni . Wszystkie te kwestie będą miały wpływ na to, czy okrągły stół wybrany przez Ciebie spełni Twoje oczekiwania. Możesz wybrać stół w każdym z dostępnych stylów. Wybierz jednak taki stół, który będzie pasował swoim stylem do reszty elementów aranżacji pomieszczenia.

Bardzo ważny jest również rozmiar stołu okrągłego. Trzeba pamiętać o tym, by okrągły stół nie był zbyt duży względem wielkości pomieszczenia.

Jeśli chodzi natomiast o materiał wykonania stołu to w produkcji mebli tego typu dominują: drewno, metal, szkło i tworzywo sztuczne. Jeśli cenisz sobie wytrzymałość postaw na okrągły stół do jadalni z drewnianym blatem i metalowym stelażem. Stabilność mebla gwarantowana! Możesz też zdecydować się na nowoczesne, a zarazem ponadczasowe rozwiązanie takie jak połączenie szkła z metalem.

Szeroki wybór stołów w naszej ofercie

Jeśli przekonałeś się, że okrągły stół do jadalni to dobre rozwiązanie do Twojego domu, to w naszym internetowym sklepie meblarskim Resmar.pl znajdziecie duży wybór stołów okrągłych. U nas kupicie także stół okrągły z krzesłami , który będzie stanowił zestaw idealny do Twojej jadalni. Wszystkie meble do jadalni znajdziecie w naszym internetowym sklepie meblowym www.resmar.pl .

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023
pixel