Oceń, który model materaca będzie dla Ciebie wygodniejszy! Materac piankowy czy sprężynowy?

2020-12-16
Oceń, który model materaca będzie dla Ciebie wygodniejszy! Materac piankowy czy sprężynowy?

Dobrze dobrany materac to podstawa komfortowego i zdrowego snu. Kiedy śpimy, regenerujemy nasze ciało po dniu pełnym wyzwań i aktywności, dlatego niezmiernie istotny jest wybór właściwej konstrukcji jako podparcia w pozycji leżącej. Warto dostosować konkretny produkt do swoich potrzeb, a zyskasz pewność, że inwestujesz w zdrowy i bezpieczny sen. Sprawdź, który wariant będzie lepszy – materac piankowy czy sprężynowy? 

Materac piankowy czy sprężynowy? Poznaj cechy obydwu

Nowoczesne materace są wykonywane z niezwykłą precyzją i starannością, by sprostać oczekiwaniom wszystkich, którzy są spragnieni wygodnego snu. Czym właściwie różnią się materace piankowe od sprężynowych i odwrotnie? Przy wyborze warto kierować się preferowanym stopniem twardości produktu oraz aspektami zdrowotnymi (jeżeli cierpisz na problemy z kręgosłupem, musisz dostosować odpowiedni typ materaca). Jak dopasować do swoich potrzeb najlepszy model? Podpowiadamy!

Nowoczesne meble do sypialni Hektor

Materac piankowy, czyli idealne dopasowanie do kształtu ciała Poznaj cechy obydwu 

Najprostszym rozwiązaniem w materacach jest zastosowanie pianki poliuretanowej, którą cechuje duża wytrzymałość, elastyczność, a także wysoka odporność na odkształcenia. Materiał ten skutecznie odprowadza wilgoć i jest tworzywem idealnym dla alergików. Sprawdza się także pianka lateksowa, która zapewnia wyjątkową elastyczność dzięki zastosowaniu w jej produkcji naturalnego mleczka kauczukowego. Na uwagę zasługuje również pianka wysokoelastyczna HR o dużej sprężystości. Materac z tego gatunku jest również bardzo przewiewny. Ostatnim rodzajem jest pianka termoelastyczna, którą stosuje się w materacach leczniczych. Który materac jest lepszy – piankowy czy sprężynowy?

Materac sprężynowy Davos

A może materac sprężynowy?

Materace sprężynowe dzielą się na wersje wyposażone w formatkę bonelową, czyli system sprężyn, które są skręcone z solidnego drutu oraz modele w formatce kieszeniowej, czyli układ sprężyn, które są rozmieszczone w przegrodach. Pierwszy wariant cechuje się tym, że ciężar ciała równomiernie obciąża cały materac, który jest idealnym amortyzatorem. Drugi wariant to sprężyny uginające się w punkcie, gdzie przypada największy nacisk, co zapewnia precyzyjne dopasowanie do kształtu ciała.

Materac piankowy kontra sprężynowy – który okaże się lepszy?

Przed podjęciem decyzji, który materac wybierzesz: piankowy czy sprężynowy, zastanów się nad swoimi preferencjami i oczekiwaniami odnośnie tego produktu. Weź pod uwagę twardość podłoża i jego elastyczność, a także możliwości dopasowywania materaca do Twojej sylwetki. Który model wybrać – materac piankowy czy sprężynowy? Jeżeli zależy Ci na mocnym podparciu dla kręgosłupa, zminimalizowanych drganiach czy wysokiej elastyczności punktowej, warto wybrać materac sprężynowy. Natomiast jeżeli szukasz wyjątkowej trwałości, właściwości antyalergicznych czy równomiernemu rozłożeniu ciężaru ciała, postaw na materac piankowy.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020
pixel