Materac lateksowy

2019-07-23
Materac lateksowy

Materac to niezwykle ważny element wyposażenia sypialni. Właściwie trudno sobie wyobrazić funkcjonalne i komfortowe łóżko bez odpowiedniego materaca. Wybór tego produktu nie jest jednak łatwy . Należy wziąć pod uwagę wiele czynników, które będą decydować o wygodzie i zdrowym śnie. Najważniejsze z nich to; wkład materaca, jego grubość, sprężystość elastyczność i dodatkowe właściwości. Materace lateksowe są niezwykle popularne i dostępne w sprzedaży od ponad 50 lat. Nic dziwnego- ten rodzaj materacy jest doskonały pod każdym względem. Wszystko za sprawą głównego surowca czyli lateksu. To jeden z najbardziej elastycznych materiałów jakie dała nam natura. Dzięki temu materace lateksowe cechuje wysoka sprężystość przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej miękkości. Przekłada się ona na poziom komfortu, który jest nieporównywalnie większy niż w przypadku innych tego typu produktów. Jakie właściwości ma materac lateksowy i co warto wiedzieć przed jego wyborem?


Właściwości materaca lateksowego

Wybierając materac należy w pierwszej kolejności sprawdzić jego skład. Jest to najważniejsze ponieważ to właśnie materiały w środku tego produktu będą stanowić o komfort snu i odpoczynku. W przypadku materaca lateksowego należy sprawdzić czy jest wykonany z lateksu naturalnego, syntetycznego czy mieszanki. Oczywiście naturalny materiał jest najlepszy pod wieloma względami: elastyczności,sprężystości ale także trwałości oraz ekologiczności ( bardziej przyjazny dla środowiska i zdrowia człowieka , nieklejone warstwy ograniczają użycie substancji chemicznych). Naturalny materac lateksowy cechuje wysoka elastyczność. Odzyskuje on swój pierwotny kształt i wymiar nawet przy intensywnej eksploatacji czy próbach zginania i naciskania. Wpływa to nie tylko na komfort i estetyczny wygląd materaca, ale także na zwiększenie czasu żywotności produktów z dużym udziałem lateksu.

Warto wspomnieć, że jedną z właściwości materaców lateksowych jest także dobre wentylowanie. Pianka lateksowa ma złożoną sieć pionowych i poziomych kanalików. Ułatwiają one cyrkulację powietrza. Często dla zwiększenia masy powietrza wewnątrz materaca formowany jest on z pianki lateksowej posiadającej liczne dodatkowe perforacje z jednej lub obu stron. To sprawia, że materac nie gromadzi wilgoci oddając ją bardzo szybko, a tym samym zachowuje przyjemną dla ciała temperaturę.

Na uwagę zasługuje fakt, że materac lateksowy właściwie każdym swoim punktem dba o zdrowie użytkownika. Technologiczna możliwość zróżnicowania stref twardości w ramach jednego wkładu lateksowego sprawia, że śpi się na nim bardzo komfortowo. Materac lateksowy doskonale dopasowuje się do budowy ciała człowieka. Pianka lateksowa gwarantuje takie samo podparcie w każdym punkcie styku z materacem. Dzięki temu ciało użytkownika jest dobrze ukrwione podczas odpoczynku lub snu. Z tego też względu materace lateksowe uznawane są za antyalergiczne i ortopedyczne.

Obecnie wiele osób zmaga się z różnymi alergiami, ale także dzięki większej świadomości w zakresie używania naturalnych ekologicznych produktów ważnym punktem przy wyborze materaca jest to czy będzie on higieniczny i antyalergiczny. Założenia te doskonale spełnia materac lateksowy. Naturalny lateks ma potwierdzone badaniami właściwości antyalergiczne i antygrzybicze. Ponadto wspomniana wcześniej dobra cyrkulacja powietrza gwarantuje zachowanie jego odpowiedniej higieny na długie lata.

Ze względu na fakt, że materace lateksowe zapobiegają powstawaniu i rozwijaniu się patogenów kurzu są szczególnie zalecane do łóżek dziecięcych. Ich właściwości antyalergiczne oraz doskonałe dopasowanie do ciała minimalizują rozwój lub powstawanie wad postawy, co jest szczególnie istotne w przypadku dzieci.


Materac lateksowy- co jeszcze jest ważne przy wyborze?

Materac lateksowy jest trwały , zdrowy i komfortowy. Dodatkowo na jego korzyść przemawia także to, że jest łatwy do utrzymania w czystości. Wkład materaca mnożna odkurzać, czyścić wilgotną szmatką, myjką czy parownicą. Integralną jego częścią jest pokrowiec , który chroni materac ale także zwiększa wygodę i komfort podczas snu i odpoczynku. Można wybierać między różnymi typami pokrowców, w zależności od materiału. Tu także należy kierować się materiałem wykonania i tym czy tkanina odpowiednio przepuszcza powietrze co gwarantują tylko naturalne pokrowce np. bawełniane. Można wybierać między pokrowcami z aloesem, pikowanymi itp.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019
pixel