Łóżko do Pokoju Dziecięcego

2017-12-29
Łóżko do Pokoju Dziecięcego

Podpowiadamy: Jak wybrać idealne łóżko do pokoju dziecięcego.

Wybór odpowiedniego łóżka dla dziecka nie jest łatwy – z jednej strony musi być ładne i podobać się dziecku oraz pasować do wnętrza, z drugiej musi być bezpieczne, a z trzeciej dobrze byłoby, gdyby było funkcjonalne i wygodne… no i jeszcze w dobrej cenie. Jak więc wybrać najlepsze łóżko do pokoju dziecka?

 

Bez względu na to jaki model ostatecznie wybierzesz, łóżko musi być:

 

  • Dostosowane do wieku dziecka – Łóżko dla dwulatka lub mniejszego dziecka może mieć nieco mniejsze rozmiary niż łóżko nastolatka, a dodatkowo powinno posiadać barierkę zabezpieczającą przed wypadnięciem w nocy. Starsze dzieci mogą z powodzeniem korzystać z łóżek piętrowych, czy też takich wyposażonych w zjeżdżalnię i inne funkcje.
  • Bezpieczne – Przed wyborem należy zwrócić uwagę na sposób wykończenia mebla, oraz na jego kształt (przy mniejszych dzieciach warto zamówić łóżko bez ostrych kantów). Dodatkowo upewnijmy się, czy zastosowane do pomalowania farby i lakiery nie są toksyczne i szkodliwe dla zdrowia. Producenci znając wymagania rodziców, stosują materiały bardzo wysokiej jakości, które dodatkowo są zaopatrzone w różne atesty, oraz ekologiczne farby nie powodujące alergii.
  • Funkcjonalne – Jeśli kupujemy łóżko dla dziecka to koniecznie powinno ono być wyposażone w pojemnik lub szufladę na pościel, która pomoże dziecku utrzymać porządek w sypialni. Najodpowiedniejszym materiałem z którego wykonuje się łóżka, niezaprzeczanie jest drewno, ponieważ wykonane z niego meble są trwałe, a także dostępne w wielu wybarwieniach.

 

W zależności od tego jak duża jest sypialnia i czy ma w niej spać jedno dziecko czy rodzeństwo, wybór odpowiedniego łóżka dla dzieci będzie inny.

 

Pokój jedynaka

Duża przestrzeń w przypadku jednego dziecka pozwala na puszczenie wodzy fantazji i rozplanowanie układu pokoju w dowolny, swobodny sposób. W tej sytuacji możesz zamówić łóżko piętrowe ze zjeżdżalnią Łóżko piętrowe ze zjeżdżalnią i kolorowymi firaneczkami NEO PLUS, które będzie nie tylko piękne, ale i bardzo funkcjonalne lub łóżko z motywem księżniczki Kolorowe łóżko TOMI z szufladą na pościel czy też łóżko samochód Rewelacyjne łóżko w kształcie samochodu X-Speed.

Dobrym pomysłem na zaoszczędzenie miejsca w niewielkim pokoju jedynaka będzie łóżko piętrowe z biurkiem jak np.: Wielofunkcyjne łóżko z dwiema komodami GUMI G19. Jest ono połączeniem łóżka, dwóch komód oraz biurka, które tworzą praktyczną, uwielbianą przez dzieci i bardzo ciekawą aranżację.

 

Pokój dla rodzeństwa

Chcąc ulokować rodzeństwo w tym samym pokoju musimy dobrze rozplanować ustawienie i wybór mebli. Warto poświęcić na to trochę czasu, aby nie tylko stworzyć piękne i funkcjonalne wnętrze, ale także spełnić potrzeby dzieci i zapewnić im warunki do nauki, zabawy oraz wypoczynku.

W dużej sypialni nie ma problemu, żeby ustawić obok siebie dwa łóżka (lub więcej), tak aby każde dziecko miało swoją prywatną strefę. Osobne łóżka to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ możesz dla każdego z dzieci wybrać duże łóżko (o standardowych wymiarach), które będzie służyło do spania przez kilka kolejnych lat. Zarówno dla dziewczynki jak i chłopca sprawdzi się Śliczne łóżko dziecięce MIKOŁAJ dostępne w 9 kolorach. Miejsca do spania dodatkowo  można oddzielić parawanikiem, co sprawdzi się w przypadku starszych dzieci różnej płci, które dzięki temu zyskają nieco intymności.

Producenci dwoją się i troją, żeby spełnić oczekiwania każdego dziecka i rodzica, dzięki czemu, jest naprawdę wiele rozwiązań także dla małych sypialni dziecięcych. Jeśli dysponujesz niewielką przestrzenią, możesz śmiało postawić na piętrowe łóżko dla rodzeństwa czy też niskie, klasyczne z łóżko z szufladami, jak Dwuosobowe łóżko z szufladą TWIST P2. Są one nie tylko praktyczne, ale także uwielbiane przez większość dzieciaków. Ogromnym ich plusem jest oczywiście to, że zajmują stosunkowo mało miejsca i są dostępne w bardzo szerokiej ofercie kolorystycznej. Przy trójce urwisów sprawdzi się piętrowe, Trzyosobowe łóżko TAMI3 z wysuwanym spaniem i dodatkowymi szufladami na pościel czy zabawki dzieci.

 

Nie zapomnij o opinii malucha!

Przy urządzaniu dziecięcej przestrzeni, czasami nie można kierować się jedynie stylem i funkcjonalnością mebli. Nie znaczy to oczywiście, że powinniśmy wybrać pierwszą lepszą propozycję ze sklepu meblowego. Łóżko do pokoju dziecięcego warto wybrać razem z dzieckiem uwzględniając nie tylko jego potrzeby, ale także indywidualne upodobania.

 

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2017
pixel