Jakie wybrać uchwyty do szafek kuchennych?

2018-06-21
Jakie wybrać uchwyty do szafek kuchennych?

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. To jak będzie się ona prezentowała zależy nie tylko od mebli, ale także od wykończenia w postaci płytek, dodatków i uchwytów. O tych ostatnich często zapominamy. Mamy tak duży wybór, począwszy od mechanizmów, które pozwalają na niewidoczne otwieranie szafek aż po gałki czy tradycyjne uchwyty. Pamiętajmy: „Diabeł tkwi w szczegółach”.

Uchwyty niewidoczne

Lubicie nowoczesne wnętrza, zdecydujcie się na elementy chromowane i aluminiowe. Montujemy je wzdłuż całej długości frontu. Listwy wpuszcza się wyprofilowaną krawędź płyty, która umożliwia wygodne otwieranie. Drugim rozwiązaniem są frezowania. Nie dość, że niezwykle estetyczne, to jeszcze bardzo funkcjonalne. Łatwo je wyczyścić. Zwolennikom minimalistycznych rozwiązań do gustu przypadną szklane elementy. Użycie szkła w zagłębieniach stanowiących uchwyty, będzie wyglądało bardzo stylowo. Ostatnim typem niewidocznego uchwytu, bijącym rekordy popularności, jest mechanizm zwany „tip on.” Prawdziwy przykład minimalizmu. System ten pozwala na otwarcie szafki po lekkim naciśnięciu drzwiczek lub szuflady.

Coś między klasyką a nowoczesnością

Uważasz, że brak uchwytów nie jest zbyt praktyczny lub może tego, że lada chwila będą niemodne. Wybierz uchwyty krawędziowe, które są bardzo wygodne. Dzięki nim będziesz mieć dostęp do szafek na całej ich długości. Z jednej strony mają minimalistyczny wygląd, a z drugiej nawiązują do stylu klasycznego.

Dla miłośników klasyki

Uchwyty klasyczne zawsze będą w modzie. Być może jestem nieco stronnicza, bo styl prowansalski, angielski i skandynawski jest bliższy memu sercu niż nowoczesny. Z białymi meblami najlepiej komponują się te w czarnym kolorze o kształcie delikatnie zaokrąglonym. W tym przypadku pozwolić możemy sobie na pewną dowolność w łączeniu form, w górnych szafkach zdecydować się możemy na tradycyjne uchwyty z rozstawem ułatwiającym nam otwieranie szafek, w dolnych natomiast zastosować możemy gałki. Taki zabieg sprawi, że kuchnia będzie prezentować się ciekawie. Sielankowego charakteru naszej kuchni nadadzą uchwyty porcelanowe. Łączą one w sobie tradycyjny kształt, delikatne kolory oraz zdobienia. Są przy tym bardzo delikatne i wyglądają jak kuchenna biżuteria.

Na koniec kilka wskazówek, pamiętajcie, że im prostsza forma uchwytów, tym łatwiej zadbać o ich czystość. Płaską powierzchnię zawsze łatwiej doczyścić niż tę z dużą ilością zakamarków. Macie ochotę przeobrazić minimalistyczną kuchnię na bardziej elegancką. Zdecydujcie się na uchwyty w postaci gałki najlepiej tej wysadzanej kamieniami lub w postaci diamantu.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018
pixel