Jakie biurko wybrać ?

2018-09-19
Jakie biurko wybrać ?

Początek roku szkolnego, to impuls do tego, aby zaaranżować odpowiednie miejsce do pracy. Jakie biurko kupić, aby dziecko chętnie przy nim siedziało? Na co zwrócić uwagę, decydując się na kupno gotowego mebla?

Od czego zacząć?

Nim wybierzemy biurko odpowiednie dla naszej pociechy, zastanówmy się gdzie je ustawić. Najistotniejszy jest dostęp do naturalnego światła. Biurko zatem powinno stać przodem do lub bokiem do okna. Do ręcznego pisania oraz rysowania najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie biurko z blatem ustawionym pod kątem 30 stopni. Pamiętajmy również o tym, że istotnym elementem wpływającym na decyzję o zakupie biurka jest to czy posiada odpowiednią ilość półek, kontenerów. Te mobilne pomocniki mają okazać się, że najlepszym rozwiązaniem, bo możemy je ustawić zarówno pod biurkiem jak i obok niego. Do biurka należy dobrać odpowiednie krzesło- ten temat został już poruszony, więc warto sięgnąć po wskazówki, które znajdziecie na naszym blogu.

Biurko dopasowane do wzrostu

Kiedy dziecko idzie do szkoły ma około 6 lat i 115-125 cm wzrostu. Wtedy też biurko powinno mieć około 55cm wysokości. Jeśli chodzi o głębokość blatu biurka wystarczy 50 cm, szerokość 60-75cm. Powyższa część może stanowić pewną wskazówkę przy wyborze mebli. Pamiętajmy jednak, że każdy przypadek należy do tego indywidualnego. Sprawdźmy, więc w praktyce, jeśli będziemy mieć możliwość, jakie biurko będzie tym najlepszym. By dziecko zachowało odpowiednią postawę, a kręgosłup nie był przeciążony, ręce naszej pociechy powinny swobodnie wspierać się o blat biurka, nogi o podłogę. Kąt między ramieniem a przedramieniem powinien stanowić kąt prosty, taki sam kąt zachowany winien być między podudziem a łydką. Funkcjonalnym w tym przypadku okaże się biurko z możliwością regulacji wysokości blatu.

Powierzchnia blatu

Nie prawdą jest, że im większa powierzchnia blatu tym lepiej. Najlepszy jest wymiar, który pozwoli na sięgnięcie po przedmioty znajdujące się na biurku bez wstawania z krzesła. Najbardziej popularny wymiar blatu to 80x180 cm. Do tego typu mebli tzn. blatu z płytami bocznymi stanowiącymi nogi, producenci oferują kontenery, które, tak jak wspominałam powyżej, można postawić obok biurka.

Nie aranżujmy dziecku w wieku wczesnoszkolnym lub przedszkolnym pokoju, który wnętrzem przypominał będzie pokój dorosłego. To nasza pociecha ma czuć się dobrze w swoim małym królestwie. Jeśli lubi kolorowe dodatki, to pozwólmy na nie i nie krytykujmy za wybór. Dziecko musi lubić spędzać czas w swoim pokoju.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018
pixel