Jaki kolor ścian do ciemnych mebli? Poznaj sprawdzone sposoby na elegancką aranżację!

2020-11-10
Jaki kolor ścian do ciemnych mebli? Poznaj sprawdzone sposoby na elegancką aranżację!

Ciemne meble do salonu z pewnością prezentują się elegancko, jednak przed ich zakupem może powstrzymywać Cię obawa, czy aby na pewno uda się stworzyć takie połączenie barw razem ze ścianami i podłogą, które będzie wyglądać zjawiskowo. Okazuje się, że znalezienie idealnego balansu w tej kwestii jest możliwe. W takim razie jaki kolor ścian do ciemnych mebli pasuje najlepiej?

Dlaczego ciemne meble zyskują na popularności?

W wielu tekstach na temat aranżacji wnętrza możesz znaleźć porady na temat rozjaśnienia pomieszczenia. Wtedy wspomina się o zdecydowaniu się przede wszystkim na jasne kolory, ponieważ optycznie powiększają one pokój i wprowadzają harmonię. Jednak są domy, a także mieszkania, w których metraż pozwala na zdecydowanie więcej eksperymentów bez obaw o klaustrofobiczny efekt.

Nowoczesna komoda do salonu z oryginalnym nadrukiem w odcieniach grafitu i czerni 

Ciemne kolory kojarzą się przede wszystkim z dostojnym wyglądem, elegancją i klasycznym wystrojem. Zapewne możesz przywołać w głowie drewniane, ciemne stoły oraz skórzane komplety wypoczynkowe w brązowym lub czarnym kolorze. Tak wygląda połączenie klasyki z nowoczesnymi trendami, jednak w tym momencie pojawia się pytanie, jaki kolor ścian do ciemnych mebli pasuje najlepiej? 

Skórzany narożnik z funkcją relax w kolorze czarnym

Ciemne meble i ciemne ściany to propozycja dla odważnych!

Na początek propozycja o bardzo ekstrawaganckim charakterze. Ciemne kolory dobrze komponują się z podobnymi odcieniami, dlatego możesz postawić na połączenie czarnych mebli z czarnymi ścianami w salonie. Wzajemne przenikanie się ścian oraz foteli, kanapy i innych elementów wyposażenia tworzy niesamowity nastrój, który przypadnie do gustu osobom, które lubią eksperymenty.

Na pewno do uniknięcia efektu klaustrofobii trzeba mieć w pomieszczeniu dodatkowe źródło światła w postaci na przykład dużego okna lub punktowego oświetlenia, które sprawi, że pokój nabierze bardziej klimatycznego wystroju.

Jaki kolor ścian do ciemnych mebli? Zdecyduj się na jasne odcienie!

Od wielu lat wiadomo, że przeciwieństwa się przyciągają, dlatego zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem na aranżację pomieszczenia z ciemnymi meblami jest pomalowanie ścian na jasne odcienie. Tutaj występuje dość duża swoboda, ponieważ doskonale sprawdzą się między innymi biały, żółty, zielony i czerwony.

To zdecydowanie dobry wybór, jeśli dysponujesz niewielkim salonem i chcesz go optycznie powiększyć, jednocześnie zachować klasyczny wystrój wnętrza. W tym przypadku decyzja o ciemniejszych barwach okaże się mniej trafiona, ponieważ tylko w dużych przestrzeniach efekt elegancji i właściwego nastroju, przez pomalowanie ścian na ciemne kolory, można uzyskać z łatwością.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020
pixel