Jaki fotel do komputera w domowym biurze?

2020-09-15
Jaki fotel do komputera w domowym biurze?

Praca przy komputerze to coraz bardziej popularna opcja. Wiele osób jest w stanie wykonywać swoje obowiązki bez konieczności chodzenia do biura. Wydajna praca wymaga jednak odpowiednich warunków. Jaki fotel do komputera będzie najlepszym wyborem? Poniżej kilka podpowiedzi przed dokonaniem zakupu.

Wygoda podczas pracy

Domowe biuro jeszcze kilka lat temu nie miało aż takiego powodzenia jak obecnie. Możliwość pracy zdalnej lub częściowo zdalnej znacznie ułatwia łączenie życia zawodowego z prywatnym. Zastanawiając się jaki fotel do komputera sprawdzi się w warunkach domowych, warto przypomnieć sobie te modele, które zwykle widujemy w biurach. Idealny egzemplarz powinien być ergonomiczny. Wiele godzin spędzonych w pozycji siedzącej to prawdziwe wyzwanie dla naszych mięśni i kości. Przyjmowanie niewłaściwej postawy może stać się po jakimś czasie początkiem problemów z kręgosłupem. Ważny jest przede wszystkim kształt siedziska i oparcia oraz materiały, jakich użyto do produkcji. 

Idealny fotel do pracy przy komputerze

Jaki fotel do komputera - przegląd możliwości

Fotele biurowe stanowią część oferty wielu firm. Kupując model dla siebie, warto postawić na takiego producenta lub dostawcę, który starannie selekcjonuje swoją ofertę. W sklepie Resmar.pl można nabyć wiele wygodnych foteli do biura i gabinetu. Godne uwagi są zwłaszcza te modele, w których można regulować wysokość siedziska oraz ustawić oparcie w dostosowanych do użytkownika pozycjach. Dla wielu ważna jest także funkcja bujania się, która daje możliwość małego relaksu podczas pracy. Jedną z nowoczesnych propozycji jest stosowany w niektórych fotelach gabinetowych innowacyjny mechanizm TILT. Dzięki niemu można blokować oparcie w wybranej pozycji. 

czarny fotel biurowy z wygodnym siedziskiem Duży fotel gabinetowy z wygodnym siedziskiem  Nowoczesny fotel biurowy ze skórzanym obiciem 

Mobilny fotel, czyli podstawa z kółkami

Jaki fotel do komputera sprawdzi się wtedy, gdy nie chcemy z niego zbyt często wstawać? Jedną z ciekawszych propozycji do domowego biura są fotele obrotowe na kółkach. Dzięki temu łatwo można się obrócić bez wstawania i dodatkowo podjechać w wybrane miejsce, np. do regału. Chromowane podstawy, jakie stosuje się przy takich rozwiązaniach, są bardzo wytrzymałe. Plastikowe kółka nie rysują powierzchni a znacznie poprawiają mobilność podczas pracy. Przydają się zwłaszcza w większych pomieszczeniach lub gdy nasze biuro tworzy otwartą przestrzeń. 

elegancki fotel do nowoczesnego biura Biurowy fotel do biura z regulowanymi podłokietnikami Fotel gamingowy najlepszy do pracy przy komputerze 

Kupując fotel nie zawsze mamy możliwość go wypróbować. Warto jednak dokładnie czytać opis konkretnego modelu. Zawarte w nim informacje dają dość dobry obraz tego, na jakie udogodnienia można liczyć. 

 

Zobacz naszą ofertę foteli biurowych i gabinetowych na resmar.pl

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020
pixel