Jak wyczyścić kanapę? Sposoby na odświeżenie i usuniecie zabrudzeń

2020-09-10
Jak wyczyścić kanapę? Sposoby na odświeżenie i usuniecie zabrudzeń

Trudno o bardziej eksploatowany mebel w salonie jak kanapa. Służy wszystkim domownikom, łącznie z czworonogami. Systematycznie odświeżana i czyszczona może przez wiele lat zdobić wnętrze. Jak wyczyścić kanapę, aby prezentowała się estetycznie?

Magazyn kurzu i odpadków

Ulubiony mebel do wypoczynku powinien być nie tylko wygodny, ale także czysty. Kanapa salonowa to głównie pianka i tkanina. Oba te tworzywa to idealne miejsce do zalegania kurzu i roztoczy. Dodać do nich należy także plamy różnego typu, resztki jedzenia i sierść domowych pupili. Jak wyczyścić kanapę i kiedy należy to zrobić? Systematyczne odświeżanie tapicerki pomaga uniknąć wynajmowania firmy piorącej. Wystarczy podczas odkurzania dywanu zmienić końcówkę odkurzacza, idealną do pracy w wąskich przestrzeniach. Wszystkie szczeliny są bardziej dostępne, jeśli usuniemy z nich poduszki, zakrywające konstrukcję mebla.

czerwona, skórzana sofa Cinema z funkcją relax

Jak wyczyścić kanapę szczotką z włosiem?

Dłużej zalegający kurz lub też zaschnięte plamy najlepiej potraktować specjalną szczotką z włosia. Energiczne pocieranie pozwala uporać się z wieloma zanieczyszczeniami. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się na materiałowej powierzchni. Ekoskórę oraz skórę naturalną należy czyścić bardzo ostrożnie lub też wybrać szczotkę o wyjątkowo miękkim włosiu. Zabieg powinno się wykonać na całej połaci kanapy. Jeśli z mebla korzystają domowe czworonogi, najlepiej zaopatrzyć się w specjalną rolkę do usuwania sierści i włosów. Przypomina akcesorium do czyszczenia ubrań. Jej powierzchnia przykleja do siebie różne drobinki, które można zmyć bieżącą wodą.

tapicerowana sofa z wygodnym siedziskiem w kolorze niebieskim

Idealne akcesoria do czyszczenia

Kanapy mogą się różnić wyglądem, jednak metoda czyszczenia jest podobna. Meble Resmar to kanapy jedno i dwuosobowe, klasyczne lub z kanapy funkcją spania. Z wyprofilowanym oparciem lub podłokietnikami. Jak wyczyścić kanapę bez względu na jej model? Przydają się podstawowe akcesoria jak ręczniki papierowe, miękkie ściereczki, mydło, delikatne detergenty. Najlepiej czyszczenie zacząć od twardych elementów kanapy, wykonanych z drewna, metalu lub plastiku. To głównie nóżki, podłokietniki, czy listwy dekoracyjne. Kolejny etap to tapicerka. Do zwykłego odświeżenia przydaje się sama ciepła woda. W przypadku zaplamienia dobrze jest dodać do niej sok z cytryny lub sodę.

Stylowa sofa z unikalnym pikowanym siedziskiem

Skórzane kanapy zwykle czyści się specjalnymi preparatami. Tapicerkę tego typu, jak również wykonaną z eko skóry lepiej po zabiegu wytrzeć do sucha. 

 

Szukasz stylowej sofy do swojego wnętrza? Na naszej stronie Resmar.pl znajdziesz wiele wspaniałych mebli, które doskonale zaprezentują się w Twoim domu. Zachęcamy do odwiedzenia naszej oferty.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020
pixel