Jak urządzić przedpokój? Sezon na kurtki czas zacząć!

2020-10-06
Jak urządzić przedpokój? Sezon na kurtki czas zacząć!

Gdy na zewnątrz robi się coraz chłodniej, wyjście z domu zabiera coraz więcej czasu. Kto nie zna tego uczucia, kiedy szukamy nerwowo kluczy? Albo kiedy przestawiamy kolejną parę butów, żeby w przedpokoju było więcej miejsca na przejście? Właśnie dobrze urządzony przedpokój może oszczędzić wiele czasu i nerwów. Przedpokój to także wizytówka Twojego domu - to tu witasz i żegnasz swoich gości. Tutaj Twój dom robi pierwsze dobre wrażenie. Nawet jeśli Twój przedpokój jest niewielki, możesz zrobić z niego piękną i funkcjonalną przestrzeń.

Wszystko na swoim miejscu

W każdym przedpokoju musi znaleźć się miejsce, w którym powiesisz kurtkę czy płaszcz. W przypadku małego przedpokoju warto wybrać wielozadaniowy mebel lub zestaw mebli do przedpokoju, gdzie od góry do dołu będzie miejsce na przechowywanie. Stylowy panel z wieszakami warto połączyć z niską szafką na buty, na której też możesz odłożyć torbę. Aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń u samej góry warto powiesić półkę na rękawiczki, czapki i szale. W ten sposób na małej powierzchni masz wiele miejsca do przechowywania. Pamiętaj też, żeby co jakiś czas uwolnić to miejsce z nadmiaru rzeczy. Jeśli jest już za zimno na cienki płaszczyk, schowaj go do szafy. Utrzymanie porządku w przedpokoju to podstawa, gdy zależy nam na pięknej strefie wejściowej. 

Prowansalski zestaw mebli do przedpokoju Hall

Pojemna szafa do przedpokoju 

Duża stylowa szafa w przedpokoju uratuje to miejsce przed bałaganem. Tak, to duże wyzwanie, żeby na niewielkiej przestrzeni pomieścić wszystko, czego potrzebujesz szykując się do wyjścia z domu. Właśnie pojemna szafa jest meblem numer jeden, w którym schowasz okrycia całej rodziny na przeróżne okazje, a także buty, torby, czapki. To, czego nie chcesz trzymać na widoku, schowasz właśnie do dużej funkcjonalnej szafy. Dodatkowo możesz wybrać szafę z dużym lustrem - nie tylko powiększysz w wizualnie pomieszczenie, ale także sprawdzisz przed wyjściem, jak wyglądasz.

Uwolnij swoją podłogę od nadmiaru butów

Im więcej domowników, tym więcej par butów. Nie pozwól, żeby leżały porozrzucane po podłodze - postaw w przedpokoju szafkę na buty, która pomoże Ci w utrzymaniu porządku. Dostępnych jest wiele rozwiązań. W zależności od tego ile miejsca masz do dyspozycji, możesz wybrać tradycyjną zamykaną szafkę z półkami na buty lub ciekawe piętrowe stojaki. Warto też połączyć kilka funkcji i szafkę na buty używać jako siedziska. 

Gdzie te klucze?!

Dobrze jeśli w domu jest stałe miejsce na drobiazgi typu klucze. Potrafi to oszczędzić wiele czasu i nerwów. Takie miejsce najlepiej, gdy jest właśnie w pierwszym pomieszczeniu w domu. Doskonale sprawdzi się tu elegancka konsola postawiona przy ścianie z niewielkim koszyczkiem czy pudełeczkiem, do którego wrzucisz klucze zaraz po wejściu do domu. Jeśli nie lubisz takich rzeczy trzymać na wierzchu, możesz wybrać konsola z niewielką wysuwaną szufladą i właśnie do szuflady wrzucać ważne drobiazgi. Stylowa konsola będzie najlepiej prezentować się w towarzystwie dużego lustra. Innym meblem, który pomoże Ci zorganizować przestrzeń przedpokoju jest praktyczna komoda. Możesz w niej schować wspomniane wcześniej klucze i inne drobiazgi, ale także czapki i szale. 

Zestaw mebli do przedpokoju w stylu industrialnym

Kolor i światło

Przedpokój zwykle jest niewielki i niedoświetlony. W małym przedpokoju należy pamiętać o tym, że jasne kolory optycznie powiększają wnętrza, a dobrze dobrane światło tworzy przyjazny klimat. Podstawą jest oczywiście górne światło. Warto pomyśleć o oprawie sufitowej, wielopunktowej. Boczne światło w postaci stylowego kinkietu nad lustrem wprowadzi do wnętrza przytulny klimat i dodatkowo doświetli pomieszczenie. Warto również przemyśleć zainstalowanie modnych opraw ledowych - w zależności od aranżacji mogą przebiegać wzdłuż ściany lub przy meblach. Nie zapomnij też o dużym lustrze. Odpowiednio ustawione odbije promienie światła i rozjaśni niewielką przestrzeń.

Znając kilka sztuczek, możesz z małego niepozornego pomieszczenia uczynić piękną i funkcjonalną wizytówkę Twojego domu. Twoje powroty do domu będą jeszcze milsze, gdy po wejściu czekać na Ciebie będzie elegancja i praktyczna przestrzeń.

Wyobraź sobie jak nasze meble do przedpokoju pięknie zaprezentują się w Twoim wnętrzu. Który model najbardziej Ci się podoba?

 

Pokaż więcej wpisów z Październik 2020
pixel