Jak urządzić mieszkanie ze skosami?

2018-06-21
Jak urządzić mieszkanie ze skosami?

Prym w projektach domów wiodą te z poddaszami użytkowymi. Co prawda mogą one sprawić trochę kłopotu podczas aranżacji, ale przy odrobinie chęci skosy nie okażą się tak straszne. Poddasze jest cichym i ustronnym miejscem. Świetnie sprawdzi się w roli sypialni czy pokoiku dla dziecka. Atutem tego typu pomieszczeń jest światło. Dzięki temu, tak naprawdę możemy wybrać kolory jakie tylko się nam podobają. Jasny kolor ścian sprawi, że światło będzie się od nich odbijać, ciemny natomiast doświetlony w ciągu dnia nie będzie ponury.

Sypialnia ze skosami

Tak jak wspominałam we wstępie, pomieszczenia ze skosami idealnie sprawdzą się w roli sypialni. Bardzo ciche i ustronne sprawią, że będziemy mogli poczuć aurę relaksu, przekraczając tylko próg. Pokoje ze skosami słyną z tego, że nie należą do najłatwiejszych w kwestii aranżacji. Dlatego też decyzja o stworzeniu sypialni na poddaszu ułatwi nam pracę. Tak naprawdę jedyne czego potrzebujemy w takim pokoju, to łóżko, komoda, fotel lub krzesło. Zastępczą rolę szafy pełnić mogą drążki przymocowane do ściany skosu. Dzięki takiemu rozwiązaniu stworzymy wnętrze niepowtarzalne. By ocieplić pomieszczenie ścianę, która jest pod kątem możemy obić drewnem. Taki zabieg sprawi, że sypialnia będzie przytulna i swojska.

Niecodzienne rozwiązania

Skosy znajdziemy nie tylko na poddaszu. Dzisiejsze rozwiązania dotyczące zagospodarowania miejsc, które mogą wprawić w osłupienie. Przykładem są skosy znajdujące się pod schodami. Jak się okazuje w powyższym miejscu stworzyć można nawet aneks kuchenny. Co prawda zaaranżowanie tego typu miejsc wymaga kontaktu z wprawnym fachowcem, ale efekt może być piorunujący. Stworzenie aneksu kuchennego pod schodami to rozwiązanie idealne dla pomieszczeń typu loft czy kawalerka. Meble nie muszą być idealne po względem wysokości wpasowane pod skos. Swobodne poruszanie się po tego typu kuchni umożliwi nam blat narożny pełniący również funkcję stołu. Istotne jest by blat skierowany ku pomieszczeniu był odpowiednio zabudowany.

Pokój dzienny ze skosami

A kto powiedział, że urządzenie salonu w pomieszczeniu ze skosami jest niemożliwe. Pamiętajmy, że jednolite kolory powiększą przestrzeń, a światło, które dociera do pokoju optycznie je powiększy. Wrażenie przestronności uzyskamy, pozostawiając otwarty środek pokoju, tam gdzie sufit jest najwyższy. Producenci mebli w swej ofercie mają niskie, rozłożyste kanapy czy narożniki, więc z wyborem tapicerki nie powinniśmy mieć większego kłopotu. Miejmy na uwadze to, by nie zagracić salonu. W pomieszczeniu na poddaszu wystarczy postawić RTV i powiesić półki. Im mniej tym lepiej. Dobrym rozwiązaniem w pokoju dziennym jest postawienie puf, które są lekkie, więc łatwo je przenieść i podczas siedzenia dopasują się do naszego ciała. Ze względu na możliwość wyboru pufy w różnych odcieniach i materiałach bez problemu dopasujemy do naszego wnętrza.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018
pixel