Jak urządzić małe mieszkanie?

2017-12-29
Jak urządzić małe mieszkanie?

Aranżacja małego mieszkania to nie lada wyzwanie.

Każdy metr kwadratowy tak niewielkiej przestrzeni jest na wagę złota – warto więc wykorzystać sprawdzone triki oraz wyposażyć pomieszczenia w odpowiednie meble.

Urządzenie małego mieszkania wymaga pójścia na wiele kompromisów. Z wielu rozwiązań trzeba bowiem zrezygnować – nie oznacza to jednak, że wystrój nie będzie atrakcyjny. Istnieje wiele sposobów na to, aby małe mieszkanie było piękne, ale przy tym również w pełni funkcjonalne.

 

Jasne wnętrza

Jasne barwy, a przede wszystkim biel sprawiają, że wnętrze optycznie wydaje się być większe. Tak więc urządzając niewielkie mieszkanie postawmy przede wszystkim na biel, jasne szarości oraz na pastele. Co równie ważne, wykorzystajmy tylko jedną paletę barw, a ewentualne niewielkie akcenty kolorystyczne na ścianach, zastosujmy tylko jako gustowny dodatek. Każde pomieszczenie o jasnym wybarwieniu wyda się być o wiele większe i bardziej przestronne. Również podłoga powinna być raczej jasna – sprawdzą się tu na przykład jasne panele lub płytki podłogowe.

 

Jasne wnętrza to również jasne meble. Oczywiście nie możemy tutaj zapominać o ich funkcjonalności – w małym mieszkaniu jest to kluczowe. Każdy mebel powinien być więc maksymalnie pojemy. Meblem, który idealnie sprawdzi się w aranżacji niewielkiego mieszkania jest komoda TW 2 z kolekcji TWIN. Wyposażona została w cztery szuflady i szafkę, tak więc pomieści sporo akcesoriów. Posiada białe korpusy, natomiast listwy dostępne są w kilku kolorach. Do mieszkania, które ma być jasne, idealnym rozwiązaniem będą szare listwy – takie połączenie bieli z szarością to właśnie optymalne rozwiązanie, dzięki któremu nawet to niewielkie wnętrze nie zostanie przytłoczone. Do komody dobrać można szafę z kolekcji mebli TWIN. Jest to mebel o niedużych rozmiarach, ale jednocześnie bardzo pojemny, tak więc idealnie sprawdzi się w małym mieszkaniu.

 

Oświetlenie ma znaczenie

Bardzo ważnym elementem każdego wnętrza jest również oświetlenie. Odpowiednie światło optycznie powiększy wnętrze mieszkania, sprawi też, że będzie ono przytulne i „ciepłe”. Za pomocą niektórych rodzajów oświetlenia można odpowiednio zaakcentować wybrane elementy wystroju, co właśnie wpłynie na optyczną wielkość pomieszczeń. W małym mieszkaniu świetnie sprawdzą się punktowe lampy halogenowe, zestawy diodowe chowane w ścianie, kinkiety.

 

Meble wielofunkcyjne

W małym mieszkaniu niezbędne będą meble, które pełnią wiele funkcji. I tak w salonie ustawić można wygodną sofę z funkcją spania. Za dnia posłuży ona jako wygodne miejsce do wypoczynku, natomiast nocą będzie to komfortowe łóżko. Zwróćmy też uwagę na to, czy sofa posiada schowek na pościel – w ten sposób pościel i koce można schować w sofie, a miejsce w półkach i szafie przeznaczyć na inne rzeczy. Sofą, która spełnia wszystkie te wymagania jest nowoczesna trzyosobowa sofa MATRIX. Jest bardzo wygodna – codzienny relaks na niej będzie bardzo komfortowy, a sen zawsze zdrowy. Mebel został wykonany na sprężynach bonellowych i w całości z najlepszej jakości materiałów. Jest to więc wysokiej klasy mebel, doskonały do małego, funkcjonalnego mieszkania.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2017
pixel