Jak urządzić łazienkę w bloku? Oto nasze pomysły na aranżację!

2021-06-17
Jak urządzić łazienkę w bloku? Oto nasze pomysły na aranżację!

Jak urządzić łazienkę w bloku? Dokładnie rozplanuj rozmieszczenie mebli

Kluczem do sukcesu podczas urządzania łazienki w bloku jest opracowanie funkcjonalnego schematu, na podstawie którego zostaną rozmieszczone poszczególne meble. Z reguły jest on oparty na kształcie pomieszczenia, który ułatwia przygotowanie wszystkich stref. Chociażby znajdujące się wnęki automatycznie wskazują miejsce umieszczenia pralki. Ergonomiczne umiejscowienie gwarantuje estetykę wnętrza oraz jej funkcjonalność. A to wszystko dzięki skrupulatnemu wykorzystaniu każdego fragmentu przestrzeni.

Korzystanie z łazienki nie może stwarzać dyskomfortu. Dlatego też planując całą aranżację warto sugerować się własnymi nawykami, a także potrzebami.

Urządzając łazienkę w bloku pamiętaj o odpowiednim oświetleniu

Jeśli zastanawiasz się, jak urządzić łazienkę w bloku, musisz pamiętać, że niezwykle istotną rolę odgrywa oświetlenie. A to dlatego, że dzięki niemu optycznie powiększysz wnętrze całego pomieszczenia. Ponadto wykorzystasz je do stworzenia modnej aranżacji.

Warto zadbać o kilka źródeł światła. Mogą to być, chociaż lampy wewnętrzne instalowane na suficie. Nie obędzie się także bez dodatkowego oświetlenia przy lustrze, które wspomoże codzienne wykonywanie czynności higienicznych. Istotne jest, aby łazienkowe oświetlenie równomiernie padało na całą twarz.

Pamiętaj, że kilka punktów oświetleniowych nie tylko sprawią wrażenie, że łazienka jest większa. Oprócz tego wytworzysz wyjątkowy klimat, dzięki któremu będziesz mógł się cieszyć pełnią relaksu.

Odpowiedniej wielkości lustro również umożliwi optyczne powiększenie wnętrza

Wyżej wspomniano o optycznym powiększeniu łazienki za sprawą oświetlenia. Jest to niezbędny zabieg, ponieważ staje się ona wówczas znacznie przestronniejsza. W związku z tym należy zadbać również o duże zwierciadło, które w tym względzie uchodzi za nieocenionego pomocnika. Im większe lustro, tym lepiej. Korzystnym rozwiązaniem jest wariant zarówno z ramą, jak i bez niej.

Jak urządzić łazienkę w bloku? Wykorzystaj funkcjonalne meble oszczędzające przestrzeń

Jeden z największych problemów to dobór właściwego zestawu mebli. Modele stojące sprawiają, że poruszanie się po ograniczonej powierzchni łazienki w bloku jest mało komfortowe. Jeśli chcesz zatem zadbać o wygodę, warto rozważyć montaż szafek wiszących. Na meble stojące zwyczajnie może nie być wystarczająco miejsca.

Wybierając m.in. szafki wiszące, możesz skorzystać z modeli z lustrzanym frontem, które będą alternatywą dla standardowego lustra. To bardzo praktyczne rozwiązanie, pozwalające na funkcjonalne wykorzystanie ograniczonej przestrzeni.

Zastosowanie tego rodzaju szafek sprawi, że uzyskasz niezbędną płaszczyznę do przygotowania makijażu, uczesania włosów lub golenia. Jednocześnie umieścisz w nich wszelkie niezbędne artykuły kosmetyczne lub chemiczne, które dzięki błyskawicznemu dostępowi zawsze znajdą się na wyciągnięcie ręki.

Zmagając się z problemem niewielkiego metrażu powodującego mniej możliwości do przechowywania sprzętów i akcesoriów, można zdecydować się także na szafkę montowaną pod umywalką w wariancie podwieszanym.

Jeśli chodzi o wybór umywalki, w pierwszej kolejności powinieneś przyjrzeć się modelowi meblowemu, który umożliwia znaczną oszczędność miejsca. Częściowe wbudowanie pozwala uwidocznić jego funkcjonalną i najbardziej reprezentatywną część. Można skorzystać m.in. z wariantów okrągłych lub kwadratowych.

Zadbaj o przestronność dzięki uporządkowaniu przestrzeni

Urządzając łazienkę w bloku, postaw na minimalizm. Chcąc zadbać o wrażenie przestronności, niezbędne jest uporządkowanie przestrzeni tak, aby w oczy rzucała się głównie łazienkowa armatura. Co za tym idzie, wszystkie używane kosmetyki i akcesoria warto przechowywać w szafkach.

Jak urządzić łazienkę w bloku? Nie przytłaczaj wnętrza elementami dekoracyjnymi

Rozważając jak urządzić łazienkę w bloku, a konkretnie zastanawiając się nad elementami dekoracyjnymi, pamiętaj, że masz do czynienia z niewielkim pomieszczeniem. A co za tym idzie, znacząco ogranicza pole do popisu, jeśli chodzi o wszelkie elementy dekoracyjne. Rozsądnym rozwiązaniem są dyskretne dodatki aranżacyjne. Nie przytłoczą, ale jednocześnie przykują czujny wzrok. Takie połączenie zagwarantuje harmonię i estetykę wnętrza.


Łazienkowe projekty dotyczące mieszkania w bloku powinny charakteryzować się minimalizmem, który pozwoli uniknąć rażącego nieporządku. Każdy element ma niebagatelne znaczenie. Dzięki odpowiedniej aranżacji sprawisz, że pomieszczenie wyróżni się przede wszystkim ergonomią wnętrza, a także unikalnym charakterem.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2021
pixel