Jak umeblować salon? – praktyczne wskazówki, które warto znać

2022-04-06
Jak umeblować salon? – praktyczne wskazówki, które warto znać

Salon jest pomieszczeniem, w którym spędza się najwięcej czasu. Warto więc zadbać o to, aby nie tylko dobrze się prezentował, ale również pełnił swoje funkcje. Wtedy przebywanie w nim stanie się przyjemniejsze. W poniższym artykule umieściliśmy więc wskazówki dotyczące tego, jak umeblować salon.

drewniane meble do salonu

Jak umeblować salon?

Kwestia dotycząca tego, jak umeblować salon, jest bardzo indywidualna. Wszystko zależy bowiem od tego, jaką funkcję ma pełnić oraz jakim metrażem dysponujesz. Staraj się nie zagracić wnętrza. Wówczas ciężko będzie Ci się odnaleźć. Co więcej, do prostoty i elegancji dążą również obowiązujące trendy wnętrzarskie. Najlepiej jest kupić jedynie te meble, które stanowią niezbędne elementy wyposażenia. Zanim to jednak zrobisz, przygotuj wstępny projekt pomieszczenia. Nie potrzebujesz do tego żadnych specjalistycznych narzędzi. Aby sprawdzić, czy Twoja koncepcja jest trafiona, wystarczy jedynie kartka papieru i ołówek.

Zobacz wszystkie meble do salonu>>

zielona sofa do salonu

Zadaj sobie pytanie dotyczące tego, czy salon ma być połączony z jadalnią. Jeśli tak, to konieczne będzie wyposażenie go w stół z krzesłami. Jego rozmiar dopasuj do ilości użytkowników. W przypadku małych pomieszczeń warto rozważyć zakup stołu rozkładanego. Dla relaksu w gronie najbliższych lub przed telewizorem konieczne będzie stworzenie strefy wypoczynku. Powinna się ona składać z sofy lub narożnika. Pożądane jest też umieszczenie stolika kawowego, na który w razie konieczności będzie można coś odstawić. Coraz popularniejsza jest także obecność wygodnego fotela. To niezwykle funkcjonalny i wygodny mebel. Można w nim czytać książkę, zwyczajnie się relaksować lub oglądać telewizję. Postaw na zestaw mebli, który składa się z kilku elementów. Możesz go skomponować w naszym sklepie. Najważniejsza jest komoda. Uatrakcyjni wizualnie wnętrze i pomieści sprzęty domowe, co zapobiegnie bałaganowi. Dla miłośników książek konieczna może być też witryna.

ława kawowa z żywicą epoksydową niebieską

Zadbaj o spójność

Podczas meblowania salonu ważne jest, aby zwracać uwagę na kolorystykę i styl mebli. To od nich zależeć będzie, jaki klimat stworzysz. Nie próbuj jednak zastosować wszystkich pomysłów jednocześnie, wprowadzając zbyt dużą ilość kolorów i materiałów. Mogłoby to wprowadzić zbędny chaos, który nie sprzyja wypoczynkowi. Podczas aranżacji przestrzeni należy zachować spójność. Najlepiej jest więc bazować na maksymalnie trzech kolorach, a inne barwy wprowadzać za pomocą dodatków.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022
pixel