Jak przechowywać przyprawy w kuchni?

2018-06-21

Nie każdy lubi gotować, ale każdy lubi jeść. By wydobyć smak potrawy stosujemy przyprawy. Odpowiednio przechowywane odwdzięczą się nam i z dania „nijakiego” stworzą, z pomocą naszych rąk, kulinarne arcydzieło. Co więcej odpowiednio zabezpieczone ,w różnego rodzaju pojemnikach, dodadzą naszej kuchni ciekawego charakteru. Warto o tym pamiętać i zastanowić się w jaki sposób przechowywać to sproszkowane „złoto”.

Czego nie lubią przyprawy?

Otwarcie torebki z przyprawami i jej pozostawienie to krótka droga do utraty aromatu. Stawianie koszyka z ziołami w pobliżu zlewozmywaka, kuchenki lub nasłonecznionym miejscu to też nie najlepszy pomysł. By cieszyć się aromatem przypraw należy przechowywać je w odpowiednich pojemnikach, organizerach. To z pewnością zabezpieczy je przed szkodliwymi czynnikami i ułatwi pracę w kuchni.

Sposób nr 1- zapinki do przypraw

Wiele osób, w tym ja, bardzo lubi przechowywać przyprawy w oryginalnych opakowaniach. W tym przypadku warto pokusić się o zakup zapinek do przypraw. Na każdej zapince znajduje się nazwa przyprawy, więc wertowanie torebeczek w poszukiwaniu tej odpowiedniej będzie o wiele łatwiejsze. W ten sposób oznaczone zioła możemy włożyć do koszyczka. Pamiętajmy, aby przechowywać je w zamkniętej szafce. Z dala od wilgoci i promieni słonecznych. W ofercie dostępne są również plastikowe organizery. Każdą torebkę z przyprawą umieszczamy w odpowiedniej przegródce.

Sposób nr 2- szklane słoiczki

Jeśli chcesz wyeksponować przyprawy, pozostawiając je na przykład na blacie kuchennym, wybierz szklane słoiczki. Decydując się na tego typu rozwiązanie, pamiętaj, aby postawić je w zaciemnionym miejscu. Wybór jest bardzo duży, począwszy od tych małych słoiczków z tradycyjnym zamknięciem aż po te z drewnianą pokrywką. W tym przypadku każdą z przypraw warto podpisać. Widok kolorowych przypraw z pewnością poprawi nam humor nawet, jeśli zdecydujemy się na schowanie takich szklanych pojemników w szafce.

Sposób nr 3- ceramiczne pojemniki

Tego typu pojemniki są bardziej efektowne niż słoiczki. Dlatego też spokojnie możemy wystawić je na widok publiczny. Ze względu na duży wybór pojemników możemy dostosować ich odpowiednią kolorystykę lub formę do zasad, którymi kierowaliśmy się przy wyborze dodatków do domu. Co więcej niektóre z nich od razu mają odpowiednie oznaczenia z nazwą przypraw. Pojemniki nie przepuszczają światła, co oznacza, że odpowiednio chronią zioła przed utratą świeżości, aromatu.

 

Sposób nr 4- półki na przyprawy

Zastosowanie półki na przyprawy pozwoli na utrzymanie porządku w kuchni. Wystarczy tylko pojemniki z ziołami odkładać do otworów w półce. Przyznać trzeba, że taka półeczka dobrze prezentuje się w kuchni. Jeśli decydujemy się na wyeksponowanie półki z przyprawami, stawiajmy je w ocienionym miejscu z dala od kuchenki i zlewu. Myślę, że zwolennikom spędzania czasu w kuchni do gustu przypadnie wieszak obrotowy. Nie zajmie dużo miejsca, a ułatwi ustawienie przypraw w jednym miejscu.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018
pixel