Jak pogodzić salon z sypialnią?

2022-10-06
Jak pogodzić salon z sypialnią?

Sypialnia w salonie to nierzadki widok. Często z uwagi na ograniczony metraż mieszkania musimy pogodzić te dwa pomieszczenia ze sobą. Można je jednak naprawdę fajnie ze sobą połączyć. Jak to zrobić? Przeczytaj nasz tekst, a wszystkiego się dowiesz.

Sypialnia z salonem

Połączenie salonu z sypialnią to rozwiązanie, które spotyka się najczęściej w kawalerkach, niewielkich mieszkaniach w bloku czy małych domkach jednorodzinnych. Najczęstszym powodem stosowania tego typu rozwiązań jest ograniczający nas metraż. Nie musisz się jednak zamartwiać, bo istnieje wiele sposobów na wydzielenie sypialni w salonie.

mały narożnik z funkcją spania

Pomieszczenie do spania i przyjmowania gości

Przed wyzwaniem pogodzenia salonu z sypialnią stają najczęściej właściciele kawalerek. Pomieszczenie łączące pokój dzienny z sypialnią musi umożliwiać spanie, przyjmowanie gości oraz przechowywanie wielu różnych przedmiotów codziennego użytku. Zapoznaj się z naszym poradnikiem, a dowiesz się, jak pogodzić te wszystkie funkcje.

Jak urządzić salon z sypialnią?

Połączenie salonu z sypialnią to w wielu przypadkach nie tylko praktyczne, ale i jedyne słuszne rozwiązanie. Nie ma takiej osoby, która nie potrzebowałaby miejsca do spania, a jednocześnie przestrzeni do odpoczynku dziennego i miejsca, w którym można by przyjąć gości. Mieszkając w kawalerce nie masz innego wyjścia - musisz pogodzić salon z sypialnią.

pikowana sofa z funkcją spania

Rozwiązania idealne do małego wnętrza

Zaprojektowanie aranżacji łączącej pokój dzienny z sypialnią nie musi być wcale trudne. W branży meblarskiej i na rynku stale pojawiają się coraz to nowsze rozwiązania, które są przeznaczone do mieszkań o małym metrażu. Pomogą Ci one szybko i wygodnie urządzić wielofunkcyjne pomieszczenie.

Jeśli planujesz aranżację salonu, który ma pełnić jednocześnie rolę sypialni, nie możesz zapomnieć o zachowaniu funkcjonalności pomieszczenia. W takim pomieszczeniu trzeba zadbać o to, aby poruszanie się w nim nie było utrudnione, ale odbywało się swobodnie zarówno w dzień, jak i w nocy.

Nie zapominaj także o względach estetycznych. Twój mały pokój dzienny to przecież miejsce, w którym będziesz wypoczywać i przyjmować gości. Łącząc salon z sypialnią możesz urządzić takie wnętrze w całkowicie dowolnym stylu. Zastanów się więc najpierw, jak miałby wyglądać Twój idealny pokój dzienny. Potem zacznij dobierać poszczególne elementy wyposażenia.

Jak oddzielić strefę spania od strefy dziennej?

Istnieje co najmniej kilka dobrych sposobów na to, aby wydzielić sypialnię w salonie. Co ważne, nie będą one wiązać się z brakiem komfortu czy brakiem estetyki.

Wybierając komfortowe meble i odpowiednie dodatki bardzo łatwo zaaranżujemy nasz salon z sypialnią w jednym.

Najważniejszym elementem sypialni w salonie jest oczywiście wygodne miejsce do spania. Do wyboru masz praktyczną, przystosowaną do spania sofę, kanapę lub narożnik. Możesz też zdecydować się na tradycyjne rozwiązanie i postawić łóżko sypialniane w salonie.

drewniane łóżko z tapicerowanym zagłówkiem

Jakie meble i dodatki wybrać do salonu z sypialnią?

Kluczową sprawą, jeśli chodzi o urządzenie pokoju dziennego połączonego z sypialnią, są odpowiednie meble. Jakie meble powinny się więc tam znaleźć?

Jeśli nie możesz pozwolić sobie na umieszczenie jednocześnie łóżka sypialnianego i kanapy, postaw na mebel wypoczynkowy z funkcją spania. W salonie połączonym z sypialnią doskonale sprawdzi się narożnik lub kanapa z funkcją spania. Przy zakupie rozkładanego narożnika bądź kanapy, zwróć uwagę czy mebel ten jest wyposażony w pojemnik na pościel.

Decydując się na mebel tego typu, możesz być spokojny, że spełni on swoją funkcję zarówno w dzień, jak i w nocy. Dzięki rozkładanej kanapie lub narożnikowi, salon w każdej chwili będzie mógł zamienić się w sypialnię. Sofa przeobrazi się bowiem w łóżko sypialniane.

Taki mebel za dnia pozwoli Ci zrelaksować się przed telewizorem, posiedzieć z rodziną czy znajomymi, a w nocy w kilku prostych ruchach zamieni się w pełnowymiarowe łóżko. Rozłożony narożnik dostarczy bardzo dużo miejsca do spania dla dwóch osób. Meble wypoczynkowe z funkcją spania przystosowane są do zapewniania komfortowego miejsca do relaksu i snu, a więc znacząco nie odbiegają od komfortu jaki daje łóżko. Ponadto atrakcyjny wygląd sprawi, że salon z sypialnią w jednym stanie się bardzo estetyczny i stylowy. Przyjemna w dotyku tapicerka z możliwością wyboru koloru, a także rodzaju materiału o konkretnych właściwościach to wiele korzyści dla Ciebie! Salon z sypialnią nabierze wyjątkowego charakteru i zapewni mnóstwo wygody domownikom za dnia i w nocy.

Łóżko-szafa, czyli dwa w jednym

Możesz także zakupić łóżko-szafę. Za dnia złożysz mebel pionowo do ściany, dzięki czemu nie będzie rzucał się w oczy, a wręcz przypominał element dekoracyjny ściany w salonie z sypialnią w jednym.

tapicerowane łóżko z pojemnikiem na pościel i stelażem

Wygodne łóżko w salonie i wydzielenie sypialni

Jeśli zależy Ci na naprawdę wygodnym łóżku, zrezygnuj z kanapy czy narożnika. Kup łóżko z materacem dopasowanym do Twoich potrzeb. Nie stawiaj go jednak w centrum pomieszczenia, ale gdzieś w rogu, tak aby nie zwracało na siebie uwagi.

biały regał z otwartymi półkami

Jeśli masz możliwość i chcesz oddzielić strefę snu od strefy dziennej, wykorzystaj ściankę działową, która wyraźnie wydzieli sypialnię z łóżkiem w salonie. Możesz zdecydować się również na zamknięcie sypialni przeszkloną ścianą i drzwiami w stylu loftowym.
Jeśli chodzi o "schowanie" części sypialnianej w salonie, to można je również zakryć zasłoną zawieszoną na haczykach. Dzięki temu otwarta przestrzeń sprawia, że dwie części są niezależne i komfortowe.

Dzięki takim rozwiązaniom zapewnisz sobie względnie wysoki poziom intymności podczas spania, a jednocześnie zachowasz komfort potrzebny w każdym salonie.

W jaki inny sposób można elegancko zamaskować łóżko, tak aby nie zwracało na siebie uwagi gości? Łóżko sypialniane możesz ukryć za płótnianym lub drewnianym parawanem. Takie rozwiązanie da Ci możliwość podejmowania wszelkich zmian, gdy zajdzie taka potrzeba. Będą również dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz zachować lekkość.

Między łóżkiem, a częścią dzienną możesz postawić również regał na książki i dekoracje. Doskonale spełni on jednocześnie dwie funkcje. Po pierwsze zamaskuje strefę snu. Po drugie, otwarte półki będą doskonale pełnić rolę eksponowania dekoracji, książek i innych ozdób.

Który z powyższych sposobów na zamaskowanie łóżka wybrać? Wybierz takie rozwiązanie, które będzie idealne dla Ciebie. Następnie wybierz wygodne łóżko z materacem, bo nic nie da Ci tyle komfortu i zadba o Twoje zdrowie, jak tradycyjne łóżko sypialniane w salonie!

meblościanka do salonu i sypialni

Co oprócz miejsca do spania?

W pomieszczeniu łączącym salon z sypialnią, nie może zabraknąć również mebli przeznaczonych do przechowywania ubrań. Wybierz meble funkcjonalne, takie jak np. meblościanka, która pomieści ubrania oraz będzie posiadać miejsce na telewizor i różne przedmioty.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2022
pixel