Hokery do kuchni

2018-09-19
Hokery do kuchni

Krzesło barowe zwane również hokerem stało się bardzo popularnym dodatkiem naszych wnętrz. Z pewnością nie wyprze z naszych domów tradycyjnych krzeseł. Stać się może za to aranżacyjna alternatywą dla tradycyjnych siedzisk. Tendencja w budownictwie zmierza ku otwartym przestrzeniom. Salon oraz kuchnia stanowią pomieszczenia dopełniające się nawzajem. Strefy wydzielone są umownie za pomocą wysp lub wysokich blatów. To właśnie do tego typu pomieszczeń potrzebujemy hokerów.

Funkcjonalność

Krzesła barowe ze względu na możliwość dostosowania wysokości do blatu, sprawdzą się w roli wygodnych siedzisk. Tradycyjne krzesła nie są przystosowane do wysokości wysp lub blatów. Hoker zapewni nam komfortowe pracę przy kuchennym blacie. Sprawdzi się również jako krzesła w przypadku kiedy nasi goście będą chcieli towarzyszyć nam podczas przygotowania posiłków. Prócz funkcjonalności zwracamy uwagę na estetykę. Z wyborem krzesła barowego pasującego do waszego wnętrza nie powinno być problemu. Producenci w swej ofercie mają te nowoczesne, industrialne jak i klasyczne. Kolorystykę siedzisk możemy dobrać do materiałów, faktur znajdujących się już w naszym wnętrzu.

Komfort i bezpieczeństwo

By krzesła barowe stały się komfortowym i bezpiecznym dodatkiem naszych wnętrz, stworzono szereg udogodnień. Ze względu na modyfikacje konstrukcyjne stanowią one przewagę nad klasycznymi krzesłami. Do tego typu rozwiązań należą: podnóżek, antypoślizgowa podstawa, regulowana wysokość, obrotowe siedzisko, wygodne podłokietniki.

Wymiary

Wyspy kuchenne zostały przystosowane do pracy stojącej i mają około 90 cm wysokości. Przy aranżacji z użyciem wyspy kuchennej musimy zakupić hokery o 10 cm niższe czyli te, które będą miały 80 cm ( wysokość maksymalna). W przypadku blatów umieszczonych na wysokości 80 cm sprawdzą się krzesła barowe o 20 cm niższe. By pod blatem swobodnie umieścić nasze kolana, odległość między hokerem a podstawą blatu powinna wynosić 25 cm, tak samo odległość pomiędzy krawędzią blatu a siedziskiem (także 25 cm). Osoby, które mogą pozwolić sobie na wydzielenie przestrzeni barowej w swoim domu lub zdecydowały się długą wyspę, pamiętać muszą o tym, że szerokość jednego miejsca przy barze to minimum 60 cm. Nieco więcej miejsca pozostawić musimy w przypadku, kiedy decydujemy się na zakup hokerów obrotowych. Pozostawmy około 70 cm na jedno krzesło barowe - pozwoli to na swobodne obracanie się.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018
pixel