Fotele biurowe

2019-07-15
Fotele biurowe

Wybór fotela biurowego nie jest łatwym zadaniem. Powinien on nie tylko zapewniać odpowiedni komfort pracy i prawidłowe podparcie wszystkich części ciała, ale także doskonale prezentować się we wnętrzu. Ma to ogromne znaczenie ponieważ fotel biurowy to obok biurka jeden z najważniejszych elementów naszego stanowiska pracy. Spędzamy na nim co najmniej 8 godzin dziennie, warto więc zadbać by był wygodny i dobrej jakości. Oczywiście najważniejszymi elementami tego mebla są siedzisko i oparcie , które powinny być odpowiednio ergonomiczne i wyprofilowane. Nie bez znaczenia jest też stylistyka mebla. Warto pamiętać, że powinna ona pasować do charakteru wnętrza. Przestrzeń biurowa to często miejsce biznesowych spotkań i przyjmowania klientów lub kontrahentów powinna więc być urządzona elegancko i z klasą.


Wybór fotela biurowego - na co zwrócić uwagę?

Najważniejszym parametrem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze fotela biurowego jest ergonomia. Dotyczy to zarówno oparcia, jak i siedziska fotela biurowego. Oparcie powinno posiadać wypukłości odpowiadające autonomicznemu ułożeniu kręgosłupa. Znaczenie ma tu także materiał z jakiego wykonano ten element fotela. Powinien być on przewiewny , miły w dotyku i lekko dopasowywać się do kształtu ciała. Założenia te doskonale spełniają oparcia siatkowe. Ergonomiczne oparcie powinno mieć także dodatkową regulację części lędźwiowej lub dodatkową regulowaną podpórkę. Ułatwi to dostosowanie oparcia do pleców użytkownika. Niezwykle ważnym elementem jest możliwość regulacji oparcia pod względem wysokości oraz kąta nachylenia. Dzięki temu fotel będzie można dopasować dla osób o różnym wzroście, a możliwość jego odchylenia pozwoli na relaks i odpoczynek.

Za odpowiedni komfort oprócz oparcia odpowiada także siedzisko fotela. Aby było komfortowe dla użytkownika musi być odpowiednio obszerne, miękkie i wyprofilowane. Ważne tez by było lekko zaokrąglone na brzegu i delikatnie opadało ku dołowi tak by nie uciskało na uda. Podobnie jak w przypadku oparcia materiał musi być przewiewny i przyjemny w dotyku. Na ergonomiczność siedziska składa się także jego regulowana wysokość ( jest to usankcjonowane przepisami prawa). Na rynku dostępne są już fotele, które oprócz regulowanej wysokości siedziska mają także regulowana głębokość i pochylenie. To pozwala na dostosowanie fotelu do indywidualnych potrzeb i upodobań użytkownika.

Integralnym elementem funkcjonalnego fotela biurowego są także podłokietniki oraz zagłówek. Zarówno jedne, jak i drugie mogą być regulowane co czyni z fotela wyjątkowo komfortowy mebel sprzyjający prawidłowej postawie, wygodzie, a tym samym kreatywnej i efektownej pracy.

Warto wspomnieć także o podstawie fotela biurowego , której wybór także jest bardzo istotny. Najczęściej spotykane fotele biurowe ustawione są na kółkach. To wpływa na mobilność tego mebla . Możemy się na nim dowolnie przesuwać bez konieczności podnoszenia się z miejsca. W tym przypadku znaczenie ma także materiał wykonania kółek. Chodzi o to, by były one na tyle miękkie aby nie rysowały powierzchni biurowych. Dostępne są także fotele biurowe na płozach. Usunięcie centralnej podstawy sprawia, że są one bardzo wygodne, a jednocześnie stabilne.


Stylistyka krzesła biurowego

Wygląd fotela biurowego to niezwykle ważny aspekt decydujący przy jego wyborze. Nic dziwnego skoro będzie on stanowił cześć aranżacji wnętrza, a tym samym wpływał na jego wygląd i charakter. Przestrzeń biurowa jest wizytówką naszej firmy . Ważne by wszystkie elementy wyposażenia współgrały ze sobą i razem tworzyły spójną całość. W takim miejscu nie tylko przyjemniej się pracuje, ale także będzie ono odbierane przez naszych gości jako urządzone stylowo i z klasą. Należy tu wziąć pod uwagę stylistykę wnętrza. Nieco inny fotel wybierzemy do pomieszczenia klasycznego a inny do ultranowoczesnego. W tym pierwszym wnętrzu z pewnością sprawdzą się skórzane fotele biurowe, które będą prezentować się elegancko i stylowo, a jednocześnie nadadzą pomieszczeniu ekskluzywności i dostojnego charakteru. W nowoczesnym wnętrzu można postawić na nieco futurystyczny kształt fotela biurowego, ważne by podwyższał on rangę miejsca i prezentował się profesjonalnie.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019
pixel