Fotel w salonie- poznaj zalety tego rozwiązania

2018-06-21
Fotel w salonie- poznaj zalety tego rozwiązania

Zainteresowanie fotelami przeżywa renesans. Traktujemy je nie tylko jako element służący do odpoczynku, ale jako mebel będący urozmaiceniem wyglądu pokoju. Prócz zalety związanej z odświeżeniem wnętrza, fotel nadal pełni funkcję mebla wypoczynkowego. Nie zapominajmy, więc o tym, że komfort powinien być tym, co zadecyduje o jego wyborze.

Kolor na szarym tle

Niejednokrotnie wspominałam, że Polacy pokochali szary kolor. Bardzo się cieszę, bo ta bezpieczna barwa stanowi idealne tło dla aranżacji salonu. Monochromatyczne wnętrze są bardzo eleganckie, a jasne kolory świetnie sprawdzają się w małych pomieszczeniach, ponieważ powiększają przestrzeń. By nadać trochę koloru i szaleństwa takiemu wnętrzu, wystarczy postawić w nim fotel o konkretnym kolorze. Na tle szarości sprawdzi się np. żółty, fuksja czy niebieski. W nowoczesnych salonach, w których dominuje połysk lub szara tapicerka najbardziej pasuje fason fotela zwany uszakiem. Dzięki wysokiemu oparciu jest wygodny, a lekko zaokrąglone i wywinięte boki nadają mu niezobowiązującego, klasycznego wyglądu. Jeśli mowa o tym typie fotela możemy znaleźć jego różne odsłony. Począwszy od tej z pikowaniami na siedzisku, a skończywszy na gładkiej tapicerce. Nowocześnie prezentują się również fotele dostępne w komplecie z sofami. Nawiązują one do pozostałych mebli wypoczynkowych, nie maja boków za to głębokie siedziska pozwalają swobodnie wypocząć.

Fotele w stylu klasycznym

Pierwsze skojarzenie z powyższym stylem, to fotele pikowane z ludwikowskimi nogami. Masywność nadaje im eleganckiego charakteru. Tego typu meble swobodnie określić możemy sztuką użytkową. Mają stanowić dodatkowe miejsce do wypoczynku, ale przede wszystkim cieszyć oko. Na fotele tego typu pozwolić mogą sobie osoby o przestronnych pomieszczeniach. Materiałem, który podkreśli charakter tego typu jest welur oraz skóra.

Coś nietradycyjnego

Dla osób, które nie lubią tradycyjnych rozwiązań w postaci foteli klasycznych lub uszaków idealne będą te wykonane z wikliny, rattanu. Lekka konstrukcja idealnie dopełni aranżację salonu niezależnie od jego stylu. Poduchy przyczepiane na rzepy można zdjąć i wyprać, a w razie potrzeby wymienić. Ażurowa budowa sprawi, że fotel nie zagraci nam przestrzeni i dodatkowo przyczyni się do powiększenia przestrzeni. By salon wyglądał ciekawiej tego typu meble można powiesić. Będzie stanowił niebanalną ozdobę w salonie.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018
pixel