Dowiedz się, jak sprawnie i dokładnie wyczyścić materac, by Twój sen był naprawdę komfortowy!

2020-12-16
Dowiedz się, jak sprawnie i dokładnie wyczyścić materac, by Twój sen był naprawdę komfortowy!

Czysty i zadbany materac to nie tylko atrakcyjny efekt wizualny, ale także zdrowy i higieniczny sen. Zanieczyszczony przez liczne plamy i zacieki materac to niestety potencjalny zbieracz szkodliwych pyłków, roztoczy i kurzu, co jest szczególnie niebezpieczne dla alergików. Przekonaj się, że w przypadku pojawienia się nieestetycznych plam nie musisz od razu kupować nowego materaca! Jak więc wyczyścić materac? Do renowacji zaplamionego egzemplarza będziesz potrzebować jedynie kilku produktów, a same zabiegi z ich wykorzystaniem wcale nie okażą się trudne!

Pozbądź się pyłu i odkurz, czyli jak najszybciej wyczyścić materac

Jeżeli Twoim zmartwieniem są jedynie drobne ilości kurzu i pyłu, powstałe na skutek użytkowania materaca, wystarczy odkurzyć jego powierzchnię tradycyjnym odkurzaczem. Drobiazgi niewidoczne gołym okiem, czyli głównie roztocza i pyły, znikną, a Ty zyskasz wyczyszczony materac. Dobrym pomysłem będzie również regularne wietrzenie materaca – w ten sposób pozbędziesz się wilgoci, która mogła się w nim zgromadzić. 

Eleganckie łóże na stalowych nogach

Plamy i zacieki - jak wyczyścić materac, stosując domowe sposoby?

Istnieje kilka domowych patentów, które pozwolą szybko i sprawnie wyczyścić materac. By utrzymać go w dobrej kondycji wystarczy systematyczność w działaniu i precyzja w wykonywanych czynnościach. Poniżej znajdziesz sprawdzone sposoby na wyczyszczenie materaca:

1. Soda oczyszczona

Ten prosty środek znajduje się w wyposażeniu każdej kuchni! Jak wyczyścić materac na sucho i na mokro? Pierwszy wariant to posypanie sodą zanieczyszczeń i pozostawienie środka na noc. Po upływie tego czasu wystarczy odkurzyć całość i gotowe! Materac jest odświeżony. Na bardziej kłopotliwy brud możesz zastosować sodę na mokro – dwie łyżki produktu zmieszaj z wodą i pokryj powstałą mieszaniną plamy, a następnie zetrzyj czystą, mokrą ściereczką.

2. Woda utleniona

To bardzo mocny środek usuwający wyjątkowo uciążliwe plamy, więc pamiętaj, by stosować go jedynie powierzchownie, nanosząc małą ilość płynu bezpośrednio na zanieczyszczenia. Całość wytrzyj ściereczką.

Materac do łoża z kokosem

3. Woda i sok z cytryny

Jak wyczyścić materac przy pomocy tych dwóch składników? Sporządź mieszaninę w proporcji 2:1 i nanieś miksturę na zabrudzoną powierzchnię, pozostawiając ją na kwadrans. Po upływie tego czasu zetrzyj całość.

4. Zimna woda i sól

Do usunięcia plam wystarczy posypanie materaca solą i przetarcie go bardzo zimną, wręcz lodowatą wodą.

 

Jak wyczyścić materac? Użyj myjki ciśnieniowej

Jeżeli preferujesz dokładniejsze czyszczenie, zastosuj myjkę ciśnieniową, która szybko upora się z trudnymi zanieczyszczeniami. Możesz użyć delikatnego detergentu, który wyeliminuje wszystkie bakterie i roztocza. Warto również postawić na solidny pokrowiec z wysokogatunkowych tworzyw, który zapobiega pochłanianiu przez materac wilgoci i pyłów.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020
pixel