Biurka i krzesła biurowe - jakie meble do biura?

2020-08-17
Biurka i krzesła biurowe - jakie meble do biura?

Na co zwrócić uwagę podczas urządzania miejsca pracy? Niezależnie czy chodzi o Twój domowy gabinet czy biuro, do którego dojeżdżasz - miejsce, w którym pracujesz potrzebuje dobrze dobranych mebli. Jest kilka spraw, na które warto zwrócić uwagę, wybierając podstawowe meble, czyli biurko i fotel biurowy. Od tego zależy Twoja efektywność, samopoczucie a w dłuższej perspektywie nawet zdrowie.

Ergonomia to podstawa

Duże biurko do biura 180 cm

Bolący kręgosłup to coraz częstszy element życia "biurowych pracowników", dlatego tak ważna jest ergonomia w pracy. O co tu chodzi? W przypadku biurka głównie chodzi o wysokość, na której znajduje się blat oraz wielkość przestrzeni blatu. Dostępne modele zwykle p

Dostępne modele zwykle mają blat na wysokości 72-76 cm. Ciekawą opcją jest biurko z regulowaną wysokością blatu, które pozwala na idealne dopasowanie mebla do wzrostu użytkownika, co znaczącą wpływa na wygodę. 

Wielkość samego biurka zależy od rodzaju wykonywanej pracy. Stanowisko komputerowe potrzebuje szerszego blatu by pomieścić klawiaturę, mysz, monitor lub monitory i potrzebne dokumenty. Zwykle są to wymiary 120, 140 lub 160 cm. Te największe 180 cm przeznaczone są zwykle do gabinetów prezesów czy managerów. Jeśli w pracy biurowej posługujesz się laptopem, Twoje biurko może być o wiele mniejsze i nadal będzie wygodne. Wystarczająca głębokość biurka to 60-70 cm, jednak w przypadku niektórych zawodów np. projektantów i geodetów lepiej mieć do dyspozycji 80 cm. 

Pracując przy komputerze doskonale sprawdzi biurko komputerowe z wysuwaną półką na klawiaturę. Przykładem takiego modelu jest eleganckie drewniane biurko M31.

  

Dobrze mieć wszystko pod ręką

Świetnym rozwiązaniem, gdy pracujesz zdalnie, jest funkcjonalne biurko narożne z dużą powierzchnią roboczą, które możesz ustawić w swoim domowym gabinecie. Dzięki takiemu układowi masz pod ręką wszystko, co potrzebne do pracy. 

Duże narożne biurko olchowe Nowoczesne biurko narożne do biura

Dodatkowym atutem każdego biurka są różnego rodzaju schowki, w których można przechowywać przydatne rzeczy. Nowoczesne biurka z szufladami zachwycają prostą formą i funkcjonalnością. Praktyczne szuflady pomieszczą dokumenty, książki i przydatne akcesoria biurowe. 

  

Warto również zwrócić uwagę na oryginalne biurko z dostawką regałową, które cieszy się unikalnym wyglądem. Dodatkowe półki połączone z biurkiem to świetne miejsce na książki, segregatory i teczki z dokumentami.

  

Biurko do eleganckiego biura powinno być solidne i wystawne. Doskonałym wyborem są duże drewniane biurka z przestronnym blatem i zamykanymi wnękami. 

 Biurko z szufladami i otwieraną szafką  

Nowoczesne designerskie biurka narożne i przyścienne w swojej konstrukcji skrywają wiele miejsca do przechowywania. Ciekawy wygląd doda charakteru i prestiżu domowym wnętrzom. W przypadku biur, gdzie liczba pracowników może się zmieniać, lepiej sprawdzają się proste biurka ze składanymi nogami. Dzięki temu łatwiej przechowywać niepotrzebne meble. Ułatwieniem pracy będą także mobilne nowoczesne kontenerki do biurek. Ten mały mebel daje wielkie możliwości i jest ogromnym ułatwieniem w organizacji miejsca pracy.

 Kontenerek z szufladą do biura 

Najlepsze krzesło biurowe dla Twojego kręgosłupa

W przypadku ergonomicznych foteli biurowych i krzeseł  jest kilka elementów, które wpływają na naszą postawę oraz wygodę.

  • wysokość - najlepiej regulowana, tak aby kolana były zgięte pod kątem 90 stopni i ustawione stabilnie na ziemi. Regulacja wysokości to jedna z ważniejszych funkcji, dzięki której możesz dostosować mebel do własnego wzrostu i wysokości blatu biurka. Świetnym przykładem takiego rozwiązania są fotele obrotowe z mechanizmem podstawowym lub bardziej zaawansowanym systemem TILT. 

   Czarny fotel biurowy z wygodnym siedziskiem 

  • oparcie - wygodny fotel biurowy daje oparcie całym plecom i jest dopasowany do krzywizny kręgosłupa. W tańszych modelach krzywizna jest wyprofilowana dla średniego wzrostu. Regulacja oparcia na odcinku lędźwiowym to droższe rozwiązanie ale dające gwarancje, że siedzisko będzie idealnie wspierało plecy, nawet jeśli Twój wzrost nie mieści się w średniej. Atutem dobrego fotela będzie także przewiewny materiał np. siatka lub wyciecia w konstrukcji mebla. 

Fotel biurowy na płozach  ergonomiczny fotel biurowy z czarnym oparciem 

  • siedzisko - nie powinno być zbyt głębokie, aby nie zachęcało do garbienia. Dodatkowo wygodne są zaokrąglone kształty, które nie uwierają ud.

 ELegancki fotel biurowy z pikowanym oparciem Szary skórzany fotel biurowy 

  • podłokietniki - znowu ważna jest regulacja, tak aby łokcie były zgięte pod kątem 90 stopni. Generalnie zasada jest taka, że im więcej punktów podparcia, tym zdrowsze siedzenie - zatem nie rezygnuj z dobrych podłokietników.

 Nowoczesny fotel biurowy z regulowanymi podłokietnikami Brązowy fotel gabinetowy 

  • kółka - dostosowane twardością do powierzchni pozwalają zrezygnować z dywaników czy mat ochronnych. Nawet przy drewnianej podłodze można dobrać kółka, które nie zniszczą powierzchni. 

 Duże proste biurko do gabinetu 

Piękna przestrzeń to lepsza praca

W pracy spędzamy większość dnia i jest wystarczający powód aby zadbać o wygląd tej przestrzeni. Lepsze samopoczucie wpływa na efektywność, dlatego warto wybrać taki model biurka i fotela, który nam się po prostu podoba. O wiele przyjemniej pracuje się przy pięknym, stylowym biurku, siedząc na wygodnym i eleganckim fotelu. 

 

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty promocyjnej. 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020
pixel