5 interesujących pomysłów na to, jak oddzielić kuchnię od salonu

2021-01-21
5 interesujących pomysłów na to, jak oddzielić kuchnię od salonu

Duża przestrzeń jest preferowana w większości domów. Połączenie salonu z kuchnią jest bardzo wygodne, jednak czasami przydaje się oddzielenie obszaru kuchni od części dziennej, wypoczynkowej. Mamy kilka funkcjonalnych i estetycznych pomysłów na wizualne i praktyczne rozwiązanie tego dylematu. A więc: jak oddzielić kuchnię od salonu?

1. Wyspa kuchenna

Zestaw mebli kuchennych Ken Freya

Doskonały, wypróbowany i bardzo modny pomysł. Szczególnie dobrze się sprawdza tam, gdzie kuchnia zajmuje jedną ze ścian. Wtedy wyspa ułatwia przygotowywanie posiłków i funkcjonowanie w tej części przestrzeni, zapewnia świetną organizację. Ten element aranżacji wnętrza ma także dużą rolę w oddzieleniu kuchni i salonu.

2. Ruchome elementy

Jak oddzielić kuchnię od salonu, kiedy potrzeby się zmieniają? Jeśli to tylko możliwe można wykorzystać ruchome panele, ukrywane w ścianie. To bardzo modne i wygodne – przesłonę można dowolnie ustawić, w zależności od pory dnia, aktywności w kuchni i w salonie: w trakcie szykowania posiłku można całkowicie rozsunąć panele, a gdy chcemy ukryć lekki rozgardiasz kuchenny, wystarczy przesunąć je na środek. Dzięki systemom przesuwnym świat staje się dużo prostszy! To podziału pomieszczeń najładniej będą prezentować się panele o pewnym stopniu przejrzystości lub ażurowe.

Zestaw mebli kuchennych Ken-Doner z miedzianymi uchwytami

3. Kotara ze szkła

Ścianka działowa może i dobrze oddziela kuchnię i salon, ale i ogranicza dostęp światła. Nowoczesną alternatywą jest szklana kotara. To modny sposób na rozdzielenie funkcji pomieszczeń, ale i wspaniały sposób na dekorację, która nie zajmuje wiele miejsca: szkło nie musi być grube, za to może być zdobione. Kotara może być w części lub w całości wykonana ze szkła mlecznego, które pięknie rozprasza światło i spełnia swoją funkcję.

4. Król Stół

Często uznawany za najważniejszy, centralny mebel w całym domu, gromadzący wokół siebie wszystkich mieszkańców. Czy ustawiony na granicy kuchni i salonu stół może jednocześnie przyciągać (do siebie i wspólnego spędzania czasu w trakcie posiłków) i dzielić (przestrzeń na strefy)? Tak, to naprawdę doskonały sposób! Podział jest subtelny, ale wyraźny, i nie wymaga wielkich przygotowań – stół jest obecny w większości domów.

Zestaw mebli kuchennych Susan

5. Ciekawy zabieg – oddzielenie kuchni i salonu za pomocą podłóg

Jeśli nie potrzebujemy lub nie chcemy dzielić przestrzeni i wystarczy nam jej oznaczenie, możemy zastosować sprytny trick: wykorzystać inny typ podłogi na przestrzeń „kuchenną” oraz „salonową”. Wyraźnie różniące się stylem lub kolorystyką wizualnie oznaczają strefy w łączonej przestrzeni.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021
pixel